- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Гамбія про співробітництво у галузях економіки, освіти, науки і техніки
( Угоду ратифіковано Законом
N 3466-IV від 22.02.2006, ВВР, 2006, N 30, ст.257 )
Уряд України і Уряд Республіки Гамбія (надалі Договірні Сторони),
бажаючи розвивати і зміцнювати дружні стосунки двох країн і народів;
прагнучи підтримувати і сприяти співробітництву в галузях економіки, освіти, науки і техніки на довгостроковій основі та на принципах рівноправ'я і взаємної вигоди;
приймаючи до уваги практику і норми міжнародного права, домовились про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони підтримуватимуть та сприятимуть розвитку освітнього, наукового і технічного співробітництва відповідно до діючого законодавства обох країн. Договірні Сторони сприятимуть розвитку різних форм економічних зв'язків між суб'єктами виробничої діяльності та долатимуть будь-які перешкоди щодо цього співробітництва за взаємною згодою.
Стаття 2
Зважаючи на набутий досвід і наявні можливості у кожній галузі, економічне, освітнє і науково-технічне співробітництво буде включати в себе наступні види діяльності, які можуть бути розширені до інших форм взаємовигідного співробітництва:
а) обмін студентами, аспірантами та науковими співробітниками для навчання та проведення досліджень, викладачами для читання лекцій і наукової роботи;
б) надання громадянам Гамбії можливості отримувати в Україні вищу освіту, навчатись в аспірантурі і проходити наукове стажування на компенсаційній основі;
в) здійснення прямих зв'язків між університетами та іншими навчальними закладами обох країн;
г) обмін інформацією;
д) співробітництво у галузях промисловості;
е) створення спільних підприємств, розвиток малого та середнього бізнесу;
ж) співробітництво в галузях сільського господарства;
з) будь-яка інша сфера діяльності, у якій Договірні Сторони згодні співробітничати;
Договірні Сторони приділятимуть особливу увагу співробітництву між двома країнами у галузях, пов'язаних з сільським господарством.
Стаття 3
Угоди і домовленості, які визначатимуть співробітництво у галузях економіки, освіти, науки і техніки між Договірними Сторонами укладатимуться відповідно до діючого законодавства обох країн.
Здійснення економічного, освітнього і науково-технічного співробітництва у більшості сфер, передбачених Статтею 11, буде проходити згідно окремих програм, домовленостей, контрактів і угод.
Приватні підприємства обох країн можуть брати участь у тендерах у будь-якій з двох країн для здійснення проектів, передбачених цією Угодою.
Стаття 4
Особи (спеціалісти або студенти), якими обмінюються Сторони за цією Угодою, мають дотримуватися законів та правил, що діють на території країни, в якій вони здійснюють свої повноваження.
Кожна Договірна Сторона застосовуватиме до цих осіб сприятливі умови, необхідні для здійснення ними своїх повноважень в межах законів та правил, що діють в їхніх країнах.
Стаття 5
................Перейти до повного тексту