- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Узбекистан про взаємне співробітництво в галузі поштових переказів
Дата підписання: 20 лютого 1993 р.
Дата набуття чинності: 20 лютого 1993 р.
Уряд України з одного боку і Уряд Республіки Узбекистан з другого боку, далі - Договірні сторони, уклали цю угоду про таке:
Стаття 1
Договірні сторони вирішили організувати і проводити на території двох держав, а саме України і Республіки Узбекистан, через свою мережу підприємств і відділень зв'язку прийом і сплату тільки поштових грошових переказів із заробітною платою, пенсіями, допомогами, аліментами без обмеження в сумі.
Сума інших переказів регулюється наявністю валюти держави. Пересилання переказів післяплатою регулюється угодою про поштові відправлення післяплатою.
Якщо один і той самий відправник в один і той самий день на адресу одного одержувача відправив декілька грошових переказів, то підприємству зв'язку, яке здійснює виплату, дозволяється розносити сплату переказів таким чином, щоб сума, виплачена адресату за один день, не перевищувала 5000 рублів (не враховуючи несвоєчасної виплати з провини органів зв'язку).
Стаття 2
У зв'язку з введенням в Україні українського карбованця в установленому цією Угодою міждержавному переказному просторі перекази приймаються і сплачуються за курсом, який встановлюється Договірними сторонами.
Стаття 3
Кожна з Договірних сторін встановлює власні тарифи за пересилання грошових переказів, а також на додаткові послуги, які надаються клієнтурі своєї держави при прийомі або сплаті переказів.
Стаття 4
Строк сплати поштового переказу не має перевищувати одного місяця з дня його надходження до підприємства зв'язку місця сплати.
Якщо протягом цього строку поштовий переказ через будь-які причини не сплачений, він має бути повернутий до місця прийому.
У разі зміни місця проживання одержувача в межах держави призначення переказу за заявою відправника або адресата він може бути досланий за новою адресою. Якщо одержувач вибув за межі держави призначення переказу, то переказ повертається для сплати відправнику.
Стаття 5
Залежно від результатів діяльності щодо переказних операцій, сторони беруть на себе зобов'язання перерахування попереднього авансу і проведення остаточних взаєморозрахунків у валюті держав.
Стаття 6
Договірні сторони беруть на себе зобов'язання:
забезпечувати прийом, обробку, пересилання і сплату поштових переказів за погодженою технологією, крім переказів післяплатою. Плата за їх пересилку стягується з одержувача поштових відправлень;
щомісяця Міністерство зв'язку України і Міністерство зв'язку Республіки Узбекистан надсилають один одному, не пізніше 5 числа другого місяця, наступного за звітним, інформацію на магнітних носіях щодо сплачених переказів (чужий прийом) у кожній державі за календарний місяць разом з Ф 12-КПМ.
Договірні сторони обмінюються рахунками, за якими визначається сальдо держави-кредитора для проведення щомісячних взаємних розрахунків. До нього включається заборгованість за обліковими реєстрами і матеріальна відповідальність за переказами.
Стаття 7
Аванс відповідно до ст. 5 Угоди перераховується до 10 числа на підставі суми перевищення сплати переказів за звітний місяць.
Стаття 8
Остаточний взаєморозрахунок між державами щодо сум сплачених переказів у рублях здійснюється банком держав на підставі Відомостей міждержавних взаєморозрахунків і рахунків Міністерства зв'язку з урахуванням суми перерахованого авансу не пізніше 10 числа місяця, другого за звітним (за січень до 10 березня).
Стаття 9
................Перейти до повного тексту