1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Службою з питань розслідування фінансових злочинів, що діє в складі Міністерства внутрішніх справ Литовської Республіки щодо співробітництва в сфері боротьби з відмиванням грошей
Дата підписання: 23.03.2005
Дата набуття чинності: 23.03.2005
Державний комітет фінансового моніторингу України та Служба з питань розслідування фінансових злочинів, що діє в складі Міністерства внутрішніх справ Литовської Республіки, далі - "Сторони",
Враховуючи взаємну зацікавленість у боротьбі з відмиванням грошей та іншими пов'язаними злочинними діяннями,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони, відповідно до законодавства та міжнародних зобов'язань своїх держав, в межах своєї компетенції, співпрацюватимуть з метою боротьби з відмиванням грошей у відповідності з положеннями цього Меморандуму.
Стаття 2
Сторони, співпрацюючи в сфері боротьби з відмиванням грошей, обмінюватимуться зібраною, проаналізованою та захищеною ними інформацією про операції з грошима та іншою власністю, які можуть бути пов'язані з відмиванням грошей, а також інформацією про фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у здійсненні цих операцій.
Стаття 3
1. Сторони, згідно з законодавством держав Сторін, надаватимуть за власною ініціативою та/або на запит іншої Сторони будь-яку наявну інформацію, що складає предмет цього Меморандуму. Запит на інформацію повинен подаватися в письмовій формі та надсилатися поштою (або передаватися особисто) або може бути попередньо переданий технічними засобами текстової передачі (факсом). У запиті має бути зазначено наступне:
1) найбільш детальна інформація про справу, по якій надсилається запит, особу або осіб, які беруть участь у цій справі або причетні до неї, а також про факти, обставини та документи щодо яких запитується інформація;
2) підстави застосування запитуваної процедури та її детальний опис;
3) в разі необхідності, часові рамки, протягом яких очікується виконання запиту.
2. Виконання запиту повинно починатись негайно. Сторона, що надає інформацію, може запросити додаткову інформацію, якщо це необхідно для виконання запиту.
3. Відповідь про виконання запиту надаватиметься у письмовій формі та надсилатиметься поштою (або передаватиметься особисто) або може бути попередньо передана технічними засобами текстової передачі (факсом).
Відповідь повинна містити інформацію про згоду Сторони, яка виконує запит, на цілі, зазначені у запиті.
4. У виконанні запиту на одержання інформації може бути відмовлено повністю або частково якщо його виконання може порушити права людини, загрожувати національній безпеці та громадському порядку, суперечити національному законодавству або міжнародним зобов'язанням сторін, а також, якщо по фактах, наведених у запиті, справа направлена на розгляд суду в державі отримуючої Сторони.

................
Перейти до повного тексту