- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Міністерством сільського господарства і продовольства України і Міністерством землеробства Словацької Республіки про економічне, науково-технічне та виробниче співробітництво
Дата підписання: 14.05.1993
Дата набуття чинності: 14.05.1993
Міністерство сільського господарства і продовольства України і Міністерство землеробства Словацької Республіки, надалі іменуються Сторони, керуючись прагненням до розвитку та зміцнення взаємовигідного співробітництва і встановлення прямих зв'язків між об'єднаннями, підприємствами, організаціями України та підприємствами, організаціями Словацької Республіки домовились про наступне:
Стаття 1
Сторони в межах своєї компетенції згідно з діючими у них правовими нормами всіляко сприятимуть і допомагатимуть конкретним учасникам економічного, науково-технічного та виробничого співробітництва кожної із Сторін на всіх його рівнях.
Стаття 2
Економічне, науково-технічне та виробниче співробітництво між Сторонами здійснюватиметься по таких основних напрямках:
1. Рослинництво: селекція, насінництво, застосування сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, в першу чергу кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику, гороху, пшениці, ячменю, цукрового буряку, кормових культур.
2. Тваринництво: розведення та відгодівля високопродуктивних сільськогосподарських тварин на базі сучасного кормовиробництва.
3. Механізація сільського господарства: виробництво сільськогосподарської техніки, технологічних ліній, машин і обладнання для використання нетрадиційних джерел енергії та обладнання для сервісу і ремонту сільськогосподарської техніки. Співпраця в сфері використання водних ресурсів, випробування, проектування зрошувальних систем та експертна діяльність в цій галузі.
4. Переробка сільськогосподарської продукції: рослинництва, тваринництва, транспортування, упаковка, розфасовка та зберігання.
5. Сільськогосподарські дослідження: біотехнологія, використання методів генної інженерії для підвищення продуктивності тваринництва і птахівництва, сільськогосподарських культур, використання біологічних методів боротьби з шкідниками, бур'янами та хворобами, економічні аспекти переходу сільського господарства на ринкові умови.
Інші напрямки співробітництва можуть бути включені до Угоди за взаємною домовленістю.
Стаття 3
Сторони здійснюватимуть та розширюватимуть взаємовигідну торгівлю сільськогосподарською продукцією, матеріалами та обладнанням, технологічними лініями по переробці та упаковці сільськогосподарської продукції, проводячи з цією метою регулярні двосторонні консультації, передаючи необхідні пропозиції до Міжурядових угод по торгівлі.
Стаття 4
Сторони будуть співпрацювати в ветеринарії і фітосанітарії на основі окремих Угод.
Стаття 5
Співробітництво між Сторонами здійснюватиметься у таких формах:
1. Обмін інформацією і консультації по підходах і міроприємствах аграрної політики.
2. Обмін зразками насіння, садивними матеріалами, хімічними препаратами, біологічними матеріалами, зразками нових машин, обладнанням та наукових приладів для проведення випробувань.
3. Ведення спільних досліджень та розробок з проблем, що становлять взаємний інтерес, обмін науково-технічною інформацією, її розповсюдження, консультативна діяльність по впровадженню, включаючи проведення спільних семінарів, симпозіумів, виставок.
................Перейти до повного тексту