- Правова система ipLex360
- Законодавство
- План
План співробітництва
між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством національної культурної спадщини Угорської Республіки на 2005 - 2008 роки
Дата підписання: 10.02.2005
Дата набуття чинності: 10.02.2005
Міністерство культури і мистецтв України та Міністерство національної культурної спадщини Угорської Республіки (далі - "Сторони"),
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони заохочуватимуть співробітництво і безпосередні контакти між музичними, театральними та іншими мистецькими закладами, творчими товариствами, діячами культури і мистецтва, зокрема, участь у міжнародних конкурсах, фестивалях, конференціях, симпозіумах, семінарах, а також обміни на комерційній і некомерційній основі.
Угорська Сторона пропонує українській Стороні взяти участь у:
- фестивалі у м. Дьор (кінець червня, початок липня 2006 р.);
- фестивалі сучасного світового танцю (щорічно).
Стаття 2
Сторони сприятимуть участі художніх колективів і виконавців у міжнародних музичних конкурсах і фестивалях, які проводяться в обох країнах. Зокрема, сторони сприятимуть участі у міжнародних музичних конкурсах:
- Закарпатського музичного товариства ім. Дежьо Задора;
- камерного ансамблю "Угорські мелодії";
- камерного оркестру Ужгородської обласної філармонії "Дивертисменте";
- камерного хору управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації "Кантус".
Угорська Сторона пропонує українській Стороні взяти участь у:
- Днях старовинної музики у м. Шопрон,
- міжнародному симпозіумі та фестивалі ім. Бели Бартока у м. Сомбатхей,
- міжнародному музичному конкурсі у м. Будапешт.
Стаття 3
Сторони підтримуватимуть обмін театральними колективами, які налагоджують безпосереднє співробітництво. Умови обміну визначатимуться окремими угодами між цими театральними колективами.
Угорська Сторона, в разі запрошення, візьме участь у таких фестивалях театрального мистецтва:
- міжнародному фестивалі лялькових театрів і експериментальних груп "Інтерлялька" (м. Ужгород, раз на два роки);
- міжнародному театральному фестивалі музичних вистав "Мельпомена Таврії" (м. Херсон, щороку);
- міжнародному фестивалі камерних та моновистав "Київська парусна" (м. Київ, щорічно);
- міжнародному театральному фестивалі "Золотий лев" (м. Львів, раз на два роки);
- міжнародному театральному фестивалі "Херсонеські ігри" (м. Севастополь, раз на два роки).
Стаття 4
Сторони і надалі підтримуватимуть діяльність угорського театру імені Дьюли Ійєша у м. Берегові Закарпатської області і, в разі необхідності, консультуватимуться з цього питання.
Сторони сприятимуть участі Херсонського обласного музично-драматичного театру, Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру та обласного театру ляльок м. Ужгорода у театральних фестивалях, а також гастролях в Угорщині.
Українська Сторона організаційно і творчо сприятиме діяльності українського аматорського театрального колективу, який формується в Угорщині.
Угорська Сторона забезпечуватиме двічі на рік фінансування гастролей в Угорщині угорського театру імені Дьюли Ійєша м. Берегова Закарпатської області.
Стаття 5
Сторони підтримуватимуть участь творчих аматорських колективів у фестивалях та святах народної творчості держави іншої Сторони.
Сторони підтримуватимуть:
- щорічну організацію угорського фольклорного фестивалю у Закарпатті, нагородження його переможців, організацію їх гастрольних виступів в Угорщині;
- гастролі угорського художнього ансамблю Ужгородського училища культури, колективів Ужгородського музичного училища ім. Дежьо Задора та окремих його виконавців;
- участь керівників і членів угорських аматорських творчих товариств Закарпаття в професійній підготовці і перепідготовці, яку організовує інститут Культури Угорщини.
Стаття 6
Сторони сприятимуть участі українських дитячих колективів у Міжнародному дитячому фестивалі "Веспремські ігри", проведенню у м. Києві Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті В. Горовиця та виступів його лауреатів в Угорщині.
Стаття 7
Сторони зміцнюватимуть зв'язки між мистецькими організаціями та творчими колективами, заохочуватимуть участь художників у міжнародних виставках, мистецьких семінарах, таборах образотворчого мистецтва, які проводяться в державі іншої Сторони. На такі конкурси запрошуватимуться спостерігачі і експерти журі.
Стаття 8
Сторони протягом дії цього Плану сприятимуть обміну виставками творів сучасного мистецтва, а також виставками декоративно-прикладного та народного мистецтва. Умови обміну визначатимуться кожного разу окремим протоколом, укладеним між безпосередніми організаторами виставки.
Стаття 9
Сторони створюватимуть необхідні умови для експертів і дослідників щодо вирішення питань збереження культурних цінностей, сприятимуть збору інформаційних матеріалів про наявність пам'яток української культури в угорських музеях та, відповідно, угорської культури в українських музеях.
В рамках цього Сторони підтримуватимуть:
- відновлення угорського матеріалу Закарпатського музею народної архітектури і побуту та Тисабекенського угорського краєзнавчого і етнографічного музею під відкритим небом;
- відновлення українського етнографічного матеріалу музею імені Отто Германа у м. Мішкольц.
Стаття 10
Сторони сприятимуть співробітництву між музеями, проведенню спільних досліджень, розкопок за окремо затвердженими Сторонами програмами. Сторони сприятимуть на взаємній основі обміну 4 фахівців музейної справи і охорони пам'ятників старовини по 1 місяцю для проведення досліджень.
Сторони сприятимуть безпосередньому співробітництву між такими музеями:
- Національним музеєм історії України, Закарпатським краєзнавчим музеєм - Угорським Національним музеєм, м. Будапешт;
- Закарпатським музеєм народної архітектури і етнографії (культура житла, народного одягу та звичаїв) - Етнографічним музеєм під відкритим небом, м. Сентендре;
- Музеєм мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків - Музеєм образотворчого мистецтва, м. Будапешт;
- Національним художнім музеєм України - Музеєм образотворчого мистецтва, м. Будапешт;
................Перейти до повного тексту