- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
про співробітництво між Міністерством оборони України і Командуванням Угорської Армії в галузі авіації й протиповітряної оборони
Дата підписання: 26 лютого 1993 р.
Дата набуття чинності: 26 лютого 1993 р.
Міністерство оборони України і Командування Угорської Армії, які надалі іменуються Сторонами,
погодились про таке:
Стаття 1
Взаємодіючими військовими органами є:
1. Від Міністерства оборони України:
командування ВПС України - через КП (м. Львів);
командування Західного району ППО України - через КП ППО (м. Львів);
1 радіотехнічна бригада Західного району ППО - через КП ППО (м. Львів);
2. Від Командування Угорської Армії:
Генеральна інспекція ППО і авіації Угорської Армії - через Головний Об'єднаний Центр (ГОЦ) управління повітряним рухом (м. Будапешт);
командування ППО Угорської Армії - через КП (м. Веспрем);
54 радіотехнічна бригада ППО Угорської Армії - через КП (м. Веспрем).
Стаття 2
Сторони здійснюють співробітництво з метою:
- взаємного інформування про польоти літальних апаратів в смузі спільного державного кордону й заплановані перельоти державного кордону;
- надання допомоги літальним апаратам, що зазнають біди в прикордонній зоні, чи втратили орієнтування;
- запобігання викраданню чи захоплюванню літальних апаратів.
Стаття 3
Польоти літальних апаратів в смузі спільного державного кордону на всіх висотах на віддалі 10 км від державного кордону здійснюються за взаємним повідомленням Сторін.
Повідомлення для військових літальних апаратів здійснюється не пізніше 2 діб, а в надзвичайних ситуаціях - негайно за формою:
- аеродром вильоту;
- дата і час здійснення польоту;
- район і маршрут польоту;
- тип і кількість літальних апаратів;
- висота й швидкість польоту;
- належність літального апарата (військовий чи цивільний) та його завдання.
Стаття 4
Переліт державного кордону здійснюється по встановлених коридорах після отримання підтвердження відповідних органів обох Сторін.
В особливих випадках перельоти літальних апаратів через державний кордон можуть виконуватися поза встановленими коридорами після узгодження органами управління повітряним рухом Сторін (УПР) умов перельоту.
Розпізнавання літальних апаратів, що перелітають кордон, і передача управління їх польотами здійснюються органами УПР Сторін за діючими міжнародними актами для повітряних сполучень.
Стаття 5
Командні пункти ППО Сторін, що здійснюють безпосереднє управління та контроль за польотами літальних апаратів, зобов'язані негайно інформувати один одного про неприбуття літального апарата до встановленого часу в пункт призначення, якщо його місцезнаходження невідоме, а також про втрату зв'язку з ним і про випадки нападу на екіпаж чи спробу викрадення літальних апаратів.
Стаття 6
При появі в смузі спільного державного кордону нерозпізнаних літальних апаратів оперативні чергові КП ППО Сторін негайно вживають заходів з метою їх ідентифікації й забезпечення безпеки польотів.
Стаття 7
Надання взаємної допомоги екіпажам повітряних суден, що зазнають біди, здійснюється на основі взаємної домовленості між командуючим ВПС України та Генеральним інспектором ППО і авіації Угорської Армії, а також командиром Західного району ППО України (м. Львів) і командуючим ППО Угорської Армії (м. Веспрем).
................Перейти до повного тексту