- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
про виконання Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Угорської Республіки про двостороннє співробітництво в галузі підготовки військових кадрів
Дата підписання: 28.01.93 р.
Дата набуття чинності: 28.01.93 р.
Параграф 1
1) Сторони, на основі поданих заявок, забезпечують можливість підготовки та вдосконалення (далі - підготовки) військовослужбовців у військових учбових закладах обох міністерств, отримання наукових ступенів, проведення дослідницьких робіт групами договірної чисельності та за науковими напрямками.
2) Строки підготовки та її деталі відповідні органи Сторін фіксують в окремих додатках до цього Протоколу.
3) Заявки на навчання повинні подаватися відповідній Стороні один раз на рік до 1 березня року початку навчання. Форма та зміст заявки оформлюється згідно з додатком до цього Протоколу.
4) Сторони, за взаємною домовленістю, мають можливість подавати додаткові заявки на навчання військовослужбовців.
Параграф 2
1) Сторони, при рівній кількості осіб, котрі навчаються, беруть на себе всі витрати підготовки. Різницю у витратах, отриману через підготовку спеціалістів для різних родів військ, Сторони відшкодовують згідно з додатками до цього Протоколу.
2) Сторона, що направляє на навчання більше офіцерів, ніж інша, відшкодовує різницю витрат, яка відповідає кількості офіцерів, що перевищує кількість осіб, які навчаються в учбових закладах з іншої Сторони.
3) Витрати на переїзди, пов'язані із підготовкою всередині країни, відшкодовуються приймаючою Стороною. Витрати на інші переїзди та переїзди в країну навчання та назад відшкодовуються направляючою Стороною.
4) Приймаюча Сторона бере на себе обов'язок - при рівній кількості осіб, які навчаються, - безкоштовне розміщення та забезпечення осіб, що беруть участь у підготовці.
5) Сторона, що направляє на навчання більше офіцерів, ніж інша, відшкодовує витрати на розміщення та спорядження тих хто навчається, згідно з кількістю офіцерів, що перевищує чисельність слухачів іншої Сторони.
6) Особи, які беруть участь у підготовці, носять свою національну форму одягу.
7) Фінансові питання та питання матеріально-технічного забезпечення, що виникають у зв'язку з навчанням, уповноважені Сторонами органи вирішують до початку підготовки в окремих додатках до цього Протоколу.
8) Військовослужбовці, що навчаються у військових навчальних закладах Сторін, можуть бути застраховані направляючою Стороною за її рахунок.
Параграф 3
1) Особи, які беруть участь у підготовці, повинні володіти українською (російською) або угорською мовою в такій мірі, яка дозволяє успішно брати участь у передбаченому навчанні.
2) Сторони, за необхідності, взаємно забезпечують можливість вивчення мови у своїх навчальних закладах, витрати на яке відшкодовуються направляючою Стороною.
Параграф 4
1) Сторони не залучатимуть військовослужбовців до виконання завдань, які не пов'язані з їхнім навчанням у військових навчальних закладах і які виходять за межі обов'язків слухачів.
2) Навчання буде проводитися відповідно до навчальних планів та програм, прийнятих у військових навчальних закладах Сторін, із попереднім їхнім узгодженням.
3) Військовослужбовцям Сторін надаються вихідні дні на державні та національні свята обох держав, а також інші дати за офіційним повідомленням Сторін.
4) У кожному військовому навчальному закладі з числа військовослужбовців Сторони, відправлених на навчання, будуть призначатися старші національних груп із повідомленням відповідної Сторони.
5) Сторони забезпечують слухачів відпустками відповідно до взаємно погоджених навчальних планів та програм. Якщо строки навчання становлять менше 10 місяців, відпустка надається лише в разі офіційного запиту відповідної Сторони.
6) Військовослужбовцям, які успішно закінчили військові навчальні заклади Сторін, видаються відповідні державні документи, що взаємно визнаються Сторонами.
Параграф 5
1) Порядок медичного обслуговування осіб, що беруть участь у підготовці, міститься в додатку до цього Протоколу.
2) Медичні обстеження, проведені в медичних закладах Міністерства оборони України та Угорської Армії, необхідно зазначити в карточці медичного обслуговування.
3) Особи, що беруть участь у підготовці, незалежно від надання картки медичного обслуговування, можуть бути додатково обстежені.
4) Якщо особа, яка бере участь у процесі підготовки, не бажає піддаватися обстеженням, згаданим в абзаці 3 параграфа 5, набуває чинності абзац 3 параграфа 7.
Параграф 6
Особи, що беруть участь у підготовці, зобов'язанні:
- дотримуватися приписів законів та юридичних правил України або Угорської Республіки;
- поважати звичаї та традиції країни перебування;
- дотримуватися порядку функціонування військового навчального закладу та вказівок викладачів;
- утримуватися від діяльності, яка суперечить духу цього Протоколу;
- утримуватися від будь-якої політичної діяльності, пов'язаної з політикою приймаючої країни;
- дотримуватися положень військових статутів, що діють в країнах Сторін, в тій мірі, в якій це їх стосується;
- знати зміст цього Протоколу.
Параграф 7
1) Військовий аташе або аташе з питань оборони повинні співпрацювати з органами приймаючої Сторони відносно питань навчання.
2) Дисциплінарна компетенція відносно осіб, що беруть участь у підготовці, закріплена за військовим аташе або аташе з питань оборони.
3) Процес підготовки може бути достроково перерваний через відсутність достатніх професійних знань або погану успішність, а також з медичних чи з дисциплінарних причин.
Параграф 8
1) Відносно осіб, які беруть участь у підготовці, застосовуються правові санкції, що діють у цій країні, особливо в кримінальних та цивільних процесах.
2) У рамках правової системи України та Угорської Республіки Сторони вживають заходів, щоб проти офіцерів або слухачів, по відношенню до яких під час навчального процесу виникає підозра щодо вчинення злочину, був проведений кримінальний процес за всіма законами країни перебування.
................Перейти до повного тексту