- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Європейським Співтовариством про торгівлю деякими сталеливарними виробами
( Угода не діє, додатково див. статтю 10 )
Дата підписання: 22.11.2004
Дата набуття чинності: 22.11.2004
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ,
з одного боку,
та ЄВРОПЕЙСЬКЕ СПІВТОВАРИСТВО (далі - Співтовариство),
з іншого боку (далі - Сторони),
беручи до уваги той факт, що
Угода про партнерство та співробітництво, яка встановлює партнерські взаємовідносини між Європейським Співтовариством та його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, набрала чинності 1 березня 1998 року;
бажаючи сприяти упорядкованому та рівноправному розвитку торгівлі сталлю між Співтовариством та Україною;
беручи до уваги процес приєднання України до Світової організації торгівлі (СОТ) та підтримку Співтовариства стосовно інтеграції України до міжнародної торговельної системи;
оскільки торгівля у 1995-2001 роках деякими сталеливарними виробами здійснювалася в рамках угод між Сторонами, та у 2002 році, у 2003 році та у 2004 році в рамках особливих домовленостей. Внаслідок цього доцільно у тому, що стосується 2004 року, замінити такі домовленості іншою угодою, яка враховує зміни у взаємовідносинах між Сторонами;
беручи до уваги, що Сторони поновлюють своє зобов'язання щодо досягнення, як тільки будуть виконані умови, повної лібералізації торгівлі стосовно сталеливарних виробів, які підпадають під дію цієї Угоди;
оскільки ця Угода повинна супроводжуватися співробітництвом між Сторонами щодо їх сталеливарних галузей, у тому числі відповідних обмінів інформацією, що здійснюється в рамках контактної групи з питань вугілля та сталі, як передбачено у статті 22(2)
Угоди про партнерство та співробітництво;
ДОМОВИЛИСЯ ПРО ТАКЕ:
Стаття 1
1. Ця Угода застосовується до торгівлі сталеливарними виробами, які наведені в Додатку I до цієї Угоди і які походять зі Сторін.
2. Торгівля сталеливарними виробами, які не зазначені в Додатку I, не підлягає кількісним обмеженням і регулюється відповідними положеннями
Угоди про партнерство та співробітництво, зокрема тими, що стосуються антидемпінгових процедур і захисних заходів.
Стаття 2
1. Сторони погоджуються встановити та підтримувати протягом терміну дії цієї Угоди кількісні домовленості, які фіксують обмеження, встановлені у Додатку II до цієї Угоди, стосовно українського експорту до Співтовариства виробів, наведених у Додатку I. Такий експорт підлягає системі подвійної перевірки, як зазначено в Протоколі А цієї Угоди (далі - Протокол А).
2. Сторони поновлюють своє зобов'язання, як тільки будуть створені умови, досягти повної лібералізації торгівлі стосовно сталеливарних виробів, наведених у Додатку I.
3. Для груп виробів, включених до Додатка I, обсяги, на які було оформлено імпортні ліцензії, видані Співтовариством на підставі Рішення Ради від 15 грудня 2003 року N 2003/893/ЄС, з 1 січня 2004 року до набрання чинності цією Угодою, повинні бути вираховані з обсягів кількісних обмежень, встановлених у Додатку II.
4. Імпорт в обсягах, які перевищують обсяги кількісних обмежень, встановлені в Додатку II, дозволяється, якщо промисловість Співтовариства не в змозі задовольнити внутрішній попит і це призводить до дефіциту в постачанні одного чи більше продуктів, зазначених у Додатку I. Консультації проводяться негайно за запитом будь-якої Сторони для визначення рівня дефіциту. За результатами консультацій та на підставі об'єктивних доказів Співтовариство порушує внутрішні процедури для збільшення обсягів, встановлених у Додатку II.
5. Кожна Сторона може будь-коли зробити запит щодо проведення консультацій стосовно:
рівнів кількісних обмежень, встановлених у Додатку II, якщо умови стосовно виробів, зазначених у Додатку I, значно погіршилися або поліпшилися;
можливості переносу невикористаних обсягів, встановлених у Додатку II, з груп, які не були повністю використані, до інших груп.
Стаття 3
1. На сталеливарні вироби, які наведені в Додатку I та які імпортуються на митну територію Співтовариства для вільного обігу, повинна бути пред'явлена експортна ліцензія, видана компетентними органами України, і документ, що засвідчує походження товару, відповідно до положень Протоколу А.
2. Імпорт на митну територію Співтовариства виробів, наведених у Додатку I, не підлягає кількісним обмеженням, встановленим у Додатку II, за умови, що вони декларуються як такі, що призначені для реекспорту за межі Співтовариства в такому самому стані або після переробки в рамках існуючої в Співтоваристві адміністративної системи контролю.
Стаття 4
1. З метою найбільш ефективного використання системи подвійної перевірки та мінімізації можливостей зловживання та обману:
компетентні органи Співтовариства до 28 числа кожного місяця інформують компетентні органи України про дозволи на імпорт, видані протягом попереднього місяця;
компетентні органи України до 28 числа кожного місяця інформують Співтовариство про експортні ліцензії, видані протягом попереднього місяця.
У разі виникнення будь-яких значних розбіжностей у такій інформації, з урахуванням факторів часу, кожна Сторона може зробити запит стосовно проведення консультацій, які повинні розпочатися негайно.
2. Без шкоди для пункту 1 та з метою забезпечення ефективної дії цієї Угоди Сторони погоджуються вживати всіх необхідних заходів з метою запобігання, розслідування та здійснення будь-яких необхідних правових і/або адміністративних дій проти обману, зокрема шляхом перевантаження, зміни маршруту, неправдивого декларування стосовно країни або місця походження, фальсифікації документів, неправдивого декларування щодо кількісного опису або класифікації товару. Сторони відповідно погоджуються запровадити необхідні правові положення та адміністративні процедури, що дозволяють застосовувати проти такого обману ефективні дії, які включають вжиття обов'язкових за законом коригувальних заходів проти експортерів та/або імпортерів, які мають відношення до цього.
3. Якщо будь-яка Сторона на підставі наявної інформації вважає, що ця Угода порушується, така Сторона може зробити запит стосовно проведення консультацій з іншою Стороною, які повинні відбутися негайно.
4. До отримання результатів консультацій, які згадуються в пункті 3, Кабінет Міністрів України вживає як запобіжний захід, і якщо цього вимагає Співтовариство, за умови надання істотних доказів обману, всіх необхідних заходів для забезпечення коригування обсягів кількісних обмежень. Зазначене коригування підлягає погодженню після згаданих у пункті 3 консультацій та повинне бути здійснене для календарного року, в якому було зроблено запит стосовно проведення консультацій згідно з пунктом 3, або для наступного року, якщо обмеження на цей календарний рік вичерпано.
5. Якщо в ході консультацій, згаданих у пункті 3, Сторони не можуть досягти взаємоприйнятного рішення, Співтовариство має право, за наявності достатніх доказів того, що вироби походженням з України, які наведені в Додатку I, були імпортовані з порушенням цієї Угоди, зарахувати відповідні обсяги до обсягів кількісних обмежень, встановлених у Додатку II.
6. Якщо в ході консультацій, згаданих у пункті 3, Сторони не можуть досягти взаємоприйнятного рішення, Співтовариство має право, за наявності достатніх доказів неправдивого декларування щодо кількісного опису виробів або їхньої класифікації, відмовитися від імпорту зазначених виробів.
7. Сторони погоджуються всебічно співпрацювати для запобігання та ефективного розв'язання всіх проблем, що виникають внаслідок порушення цієї Угоди.
Стаття 5
1. Установлені згідно з цією Угодою кількісні обмеження на імпорт до Співтовариства сталеливарних виробів, наведених у Додатку I, не поділяються Співтовариством на регіональні частки.
2. Сторони співробітничають з метою запобігання раптовим і шкідливим змінам у традиційних торговельних потоках до Співтовариства. У разі раптової й шкідливої зміни в традиційних торговельних потоках (у тому числі регіональній концентрації або втраті традиційних споживачів) Співтовариство матиме право зробити запит стосовно проведення консультацій з метою пошуку задовільного шляху розв'язання проблеми. Такі консультації повинні відбутися негайно.
3. Україна намагається забезпечити експорт до Співтовариства виробів, зазначених у Додатку I, якомога більш рівномірно протягом року. У разі раптового або шкідливого різкого збільшення імпорту Співтовариство матиме право зробити запит стосовно проведення консультацій з метою пошуку задовільного шляху розв'язання проблеми. Такі консультації повинні відбутися негайно.
4. На додаток до зобов'язання, яке міститься в пункті 3, та без шкоди проведенню консультацій, передбачених статтею 2(7), у разі, якщо ліцензії, видані компетентними органами України, досягли 90% обсягів кількісних обмежень, кожна Сторона може зробити запит стосовно проведення консультацій. Такі консультації повинні відбутися негайно. До отримання результатів таких консультацій компетентні органи України можуть продовжувати видачу експортних ліцензій на вироби, наведені в Додатку I, за умови, що вони не перевищують обсягів, встановлених у Додатку II.
Стаття 6
1. Якщо будь-який з виробів, наведених у Додатку I, імпортовано до Співтовариства з України за таких умов, що спричиняє або загрожує спричинити істотну шкоду виробникам аналогічної продукції у Співтоваристві, Співтовариство повинно надати Україні всю відповідну інформацію з метою пошуку рішення, прийнятного для обох Сторін. Сторони повинні негайно розпочати консультації.
2. Якщо під час консультацій, зазначених у пункті 1, не буде досягнуто домовленості протягом 30 днів з дати відправлення Співтовариством запиту на консультації, Співтовариство може скористатися правом вжити захисних заходів згідно з положеннями
Угоди про партнерство та співробітництво.
Стаття 7
1. Класифікація виробів, які охоплюються цією Угодою, ґрунтується на тарифній та статистичній номенклатурі Співтовариства (далі - комбінована номенклатура або абревіатура КН). Будь-яка зміна до комбінованої номенклатури, унесена відповідно до чинних процедур Співтовариства стосовно виробів, наведених у Додатку I, або будь-яке рішення щодо класифікації товарів не призводить до зменшення обсягів кількісних обмежень, встановлених у Додатку II.
2. Походження виробів, які охоплюються цією Угодою, повинно визначатися відповідно до чинних норм Співтовариства. Будь-яка зміна до зазначених правил походження повідомляється Кабінету Міністрів України або Європейській Комісії, і не повинна призводити до зменшення обсягів кількісних обмежень відповідно до цієї Угоди. Процедури контролю за походженням зазначених вище виробів наведені в Протоколі А.
Стаття 8
1. Без шкоди періодичному обміну інформацією щодо експортних ліцензій та дозволів на імпорт відповідно до статті 4(1), Сторони погоджуються періодично обмінюватися наявною статистичною інформацією стосовно торгівлі виробами, наведеними в Додатку I, з урахуванням найкоротших термінів, протягом яких готується зазначена інформація, що повинна охоплювати експортні ліцензії та дозволи на імпорт, видані відповідно до статті 3, а також статистичні дані про експорт та імпорт цих виробів.
2. Кожна Сторона може зробити запит стосовно проведення консультацій в разі виникнення будь-яких значних розбіжностей в інформації, якою здійснено обмін.
Стаття 9
1. Без шкоди для положень щодо консультацій, які передбачені стосовно особливих обставин у попередніх статтях, на вимогу кожної Сторони проводяться консультації з будь-яких питань, що випливають із застосування цієї Угоди. Будь-які консультації проводяться в дусі співробітництва та з бажанням узгодити розбіжності між Сторонами.
2. У разі, коли у цій Угоді передбачено негайне проведення консультацій, Сторони зобов'язуються вжити всіх прийнятних заходів для забезпечення досягнення цього.
3. Усі інші консультації регулюються такими положеннями:
будь-який запит стосовно проведення консультацій надсилається іншій Стороні в письмовій формі;
у разі необхідності після запиту надсилається у прийнятні терміни звіт, у якому викладаються підстави для проведення консультацій;
консультації розпочинаються протягом одного місяця з дати отримання запиту;
консультації повинні забезпечити досягнення взаємоприйнятного рішення протягом одного місяця з дати їх початку, якщо цей термін не продовжено за згодою Сторін.
Стаття 10
1. Ця Угода набирає чинності з дня її підписання. Вона застосовується до 31 грудня 2004 року з будь-якими змінами, внесеними за погодженням Сторін, якщо тільки вона не денонсована відповідно до положень пункту 3 цієї Статті.
2. Кожна Сторона може будь-коли запропонувати внесення до цієї Угоди змін, які потребують взаємної згоди Сторін та набирають чинності у порядку, погодженому Сторонами.
3. Кожна із Сторін може припинити дію цієї Угоди шляхом відправлення письмового повідомлення іншій Стороні не пізніше ніж за 6 місяців до дати припинення дії цієї Угоди. Угода втрачає чинність після закінчення зазначеного періоду. Обсяги обмежень, встановлені цією Угодою, скорочуються на засадах пропорційності на дату припинення чинності цією Угодою, якщо Сторони не домовились про інше.
4. Додатки I і II, Заяви 1, 2, 3 і 4, Погоджений протокол та Протокол А до цієї Угоди становлять невід'ємну її частину.
Стаття 11
Ця Угода складається у двох примірниках англійською, голландською, грецькою, датською, естонською, іспанською, італійською, латвійською, литовською, мальтійською, німецькою, польською, португальською, словацькою, словенською, угорською, українською, фінською, французькою, чеською, шведською мовами, причому кожний з цих текстів є рівноавтентичний.
Вчинено в м.
Hecho en Bruselas, el
V Bruselu dne
Udf rdiget i Bruxelles den
Geschehen zu Br ssel am
Br sselis
Done at Brussels,
Fait Bruxelles, le
Fatto a Bruxelles, addi'
Brisel,
Priimta Briuselyje
Kelt Br sszelben,
Mag mul fi Brussel,
Gedaan te Brussel,
w Brukseli, dnia
Feito em Bruxelas,
V Bruseli
V Bruslju,
Tehty Brysseliss
Utfardat i Bryssel den
За Кабінет Міністрів України
За Європейське Співтовариство
Por la Comunidad Europea
Za Evropsk spole enstv
For Det Europ iske F llesskab
For die Europ ische Gemeinschaft
Euroopa henduse nimel
For the European Community
Pour la Communaut europ enne
Per la Comunit europea
Eiropas Kopienas v rd
Europos bendrijos vardu
Az Eur pai K z ss g r sz r l
G all-Komunit Ewropea
Voor de Europese Gemeenschap
W imieniu Wsp lnoty Europejskiej
Pela Comunidade Europeia
Za Eur pske spolo enstvo
Za Evropsko skupnost
Euroopan yhteis n puolesta
For Europeiska gemenskapen
22.11.2004
(підпис)
ДОДАТОК I
SA Плоский прокат
7209 16 10 00 7219 31 00 90 7214 30 00 00
7209 16 90 00 7219 32 10 00 7214 91 10 00
SA1. (рулонний) 7209 17 10 00 7219 32 90 10 7214 91 90 00
7209 17 90 00 7219 32 90 90 7214 99 10 00
7208 10 00 00 7209 18 10 00 7219 33 10 00 7214 99 31 00
7208 25 00 00 7209 18 91 00 7219 33 90 10 7214 99 39 00
7208 26 00 00 7209 18 99 00 7219 33 90 90 7214 99 50 00
7208 27 00 00 7209 25 00 00 7219 34 10 00 7214 99 71 00
7208 36 00 00 7209 26 10 00 7219 34 90 10 7214 99 79 00
7208 37 00 10 7209 26 90 00 7219 34 90 90 7214 99 95 00
7208 37 00 90 7209 27 10 00 7219 35 10 00
7208 38 00 10 7209 27 90 00 7219 35 90 10 7215 90 00 10
7208 38 00 90 7209 28 10 00 7219 35 90 90
7208 39 00 10 7209 28 90 00
7208 39 00 90 7209 90 00 10 7225 40 12 90 7216 10 00 00
7225 40 90 00 7216 21 00 00
7211 14 00 10 7216 22 00 00
7211 19 00 10 7210 11 00 10 SB Сортовий прокат 7216 40 10 00
7210 12 20 10 7216 40 90 00
7219 11 00 00 7210 12 80 10 SB1.(балки) 7216 50 10 00
7219 12 10 00 7210 20 00 10 7216 50 91 00
7219 12 90 00 7210 30 00 10 7207 19 80 10 7216 50 99 00
7219 13 10 00 7210 41 00 10 7207 20 80 10 7216 99 00 10
7219 13 90 00 7210 49 00 10
7219 14 10 00 7210 50 00 10 7216 31 10 10
7219 14 90 00 7210 61 00 10 7216 31 10 90 7218 99 20 00
7210 69 00 10 7216 31 90 10 7222 11 11 00
7225 20 00 10 7210 70 10 10 7216 31 90 90 7222 11 19 00
7225 30 10 00 7210 70 80 10 7216 32 11 00
7225 30 90 00 7210 90 30 10 7216 32 19 00
7210 90 40 10 7216 32 91 00 7222 11 81 00
SA2. 7210 90 80 91 7216 32 99 00 7222 11 89 00
(товстолистовий)
7216 33 10 00 7222 19 10 00
7208 40 00 10 7211 14 00 90 7216 33 90 00 7222 19 90 00
7208 51 20 10 7211 19 00 90 7222 30 97 10
7208 51 20 91 7211 23 20 10 SB2.(катанка) 7222 40 10 00
7208 51 20 93 7211 23 30 10 7222 40 90 10
7208 51 20 97 7211 23 30 91 7213 10 00 00
7208 51 20 98 7211 23 80 10 7213 20 00 00
7208 51 91 10 7211 23 80 91 7213 91 10 00
7208 51 91 90 7211 29 00 10 7213 91 20 00
7208 51 98 10 7211 90 00 11 7213 91 41 00 7224 90 02 95
7208 51 98 91 7213 91 49 00 7224 90 31 00
7208 51 98 99 7212 10 10 00 7213 91 70 00 7224 90 38 00
7208 52 20 00 7212 10 90 11 7213 91 90 00 7228 10 20 10
7208 52 20 90 7212 20 00 11 7213 99 10 00 7228 10 20 90
7208 52 80 10 7212 30 00 11 7213 99 90 00 7228 20 10 10
7208 52 80 90 7212 40 20 10 7228 20 10 91
7208 53 00 10 7212 40 20 91 7221 00 10 00 7228 20 91 10
7212 40 80 11 7221 00 90 00 7228 20 91 90
7211 13 00 00 7212 50 20 11 7228 30 20 00
7212 50 30 11 7227 10 00 00 7228 30 41 00
7225 40 12 10 7212 50 40 11 7227 20 00 00 7228 30 49 00
7225 40 12 20 7212 50 61 11 7227 90 10 00 7228 30 61 00
7225 40 40 10 7212 50 69 11 7227 90 50 00 7228 30 69 00
7225 40 40 90 7212 50 90 15 7227 90 95 00 7228 30 70 00
7225 40 60 00 7212 50 90 17 7228 30 89 00
7225 99 00 10 7212 60 00 11 SB3.(інший 7228 60 20 10
сортовий)
SA3. (інший плоский) 7212 60 00 91 7228 60 80 10
7207 19 12 10 7228 70 10 00
................Перейти до повного тексту