- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
між Державною митною службою України і Державним митним комітетом Російської Федерації щодо взаємодії з питань контролю митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України та Російської Федерації
Дата підписання: 24.12.2003 р.
Дата набуття чинності: 24.12.2003 р.
Державна митна служба України і Державний митний комітет Російської Федерації, далі - "Сторони",
виходячи з положень Концепції контролю митної вартості в державах - учасницях СНД, затвердженої Радою керівників митних служб держав - учасниць СНД 25 вересня 1997 року,
з метою забезпечення сприятливих умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, спрощення митних процедур та усунення існуючих бар'єрів у взаємній торгівлі Сторін, пов'язаних з тарифним і нетарифним регулюванням зовнішньоторговельних операцій,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони, згідно з національним законодавством, співробітничають з метою захисту економічних інтересів своїх держав у процесі здійснення контролю митної вартості товарів, які переміщуються через спільний митний кордон України і Російської Федерації.
Стаття 2
Сторони можуть розробляти та узгоджувати спеціальну технологію контролю митної вартості переміщуваних товарів, які походять з території держави запитуваної Сторони або випущених у цій державі для вільного обігу.
Стаття 3
Регулярний обмін інформацією організовується і здійснюється Сторонами у межах їхньої компетенції згідно з законодавством їх держав.
Обмін інформацією здійснюється з таких напрямків:
1.1. Обмін ціновою інформацією, формалізованою в рекомендаціях центральних митних органів Сторін.
1.2. Обмін первинною інформацією про чинники, які впливають на формування цін на товари, що переміщуються у рамках взаємної торгівлі.
1.3. Обмін зразками рахунків (рахунків-фактур), що застосовуються у комерційній практиці двох держав, а також зразками товаросупровідних документів (транспортних, страхових).
2. Сторони узгоджують форму, структуру інформації, що передається, а також організаційні та технічні умови її передачі.
3. Регламент обміну, періодичність, формат та терміни передачі інформації, що надається, встановлюються на підставі окремих домовленостей Сторін.
Стаття 4
1. Сторони надають одна одній інформацію щодо умов конкретної зовнішньоекономічної угоди та вартості товарів для здійснення запитуючою Стороною контролю правильності визначення митної вартості щодо окремих поставок. Інформація на запит надається не пізніше, ніж у місячний термін після його надходження.
2. Дія цієї статті поширюється на товари:
- що походять з території держави запитуваної Сторони або випущені у цій державі для вільного обігу;
- що походять з третіх країн і переміщуються через територію держави запитуваної Сторони внаслідок географічних, транспортних, технічних чи економічних причин та при тимчасовому складуванні їх на території цієї Сторони за умови, що товари увесь час знаходяться під митним контролем цієї держави (далі - товари, що походять з третіх країн).
................Перейти до повного тексту