1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Робоча угода між Службою внутрішніх доходів Сполучених Штатів Америки та Державною податковою адміністрацією України про проведення одночасних перевірок
Дата підписання: 17.05.2004 р.
Дата набуття чинності: 13.09.2004 р.
Служба внутрішніх доходів Сполучених Штатів Америки та Державна податкова адміністрація України (далі - "компетентні органи") з метою досягнення більшої ефективності при обміні інформацією та реалізації завдань, що стосуються податкових ухилень, керуючись положеннями статті 27 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал від 04.03.1994 р., домовились про таке.
Одночасна перевірка відібраних платників податків буде проводитися згідно з положеннями статті 27 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал від 04.03.1994 р. (далі "Конвенція") та відповідно до цієї Робочої Угоди.
I. Цілі
Ціллю одночасної перевірки є точне визначення податкових зобов'язань, на які поширюється Конвенція.
II. Критерії добору справ
Справи, відібрані для одночасної перевірки, будуть включати:
1. Платника податків чи платників податків, які мають ділові операції або ділові зв'язки в обох країнах.
2. Справу чи справи, відібрані обома країнами у відповідні податкові періоди.
3. Платника податків чи платників податків, пов'язаних із значними операціями у всьому світі або у цих двох країнах.
4. Взаємну вигоду, яка буде отримана податковими адміністраціями обох країн.
Зазначені вище вигоди можуть включати, але не обов'язково бути обмеженими:
1. Додатковим оподаткуванням платника податків чи групи платників податків, що базується на більш повній фактичній базі оподаткування, яке відноситься до податкових зобов'язань.
2. Аудиторами та слідчими, які прагнуть до більш повного вивчення багатосторонньої ділової практики, комплексних операцій та/або технічних прийомів, що використовуються для приховування не задекларованого доходу, відмивання грошей, вимагання хабарів, незаконних платежів та/або укриття доходів.
Оскільки одночасна перевірка надає аудиторам більш повний фактичний доказ про податкові матеріали, відносно яких може бути наданий запит щодо Процедури взаємного узгодження, та можливість платникам податків робити запит щодо відкриття Процедури взаємного узгодження на більш ранній стадії, ніж може бути відкрита справа, одночасна перевірка не може відбутися та не може бути використана замість Процедури взаємного узгодження.
III. Відбір справ та процедури перевірки
Послідовність процедури відбору:
A. Відповідні працівники кожної країни будуть незалежно визначати справи, що відповідають критеріям одночасної перевірки, та передаватимуть пропозиції до компетентного органу своєї країни згідно з процедурами, які встановлені цим органом.
B. Компетентний орган буде пропонувати (у письмовій формі) іншому компетентному органу справи, які він вважає доцільно розглянути, виходячи з установлених у цій Робочій Угоді критеріїв. Пропозиції повинні включати достатню інформацію для того, щоб інший компетентний орган міг оцінити потенційну вигоду участі у запропонованій перевірці чи розслідуванні. Пропозиція також може вказувати особу, яка за умови прийняття пропозиції виступатиме призначеним представником цього компетентного органу.

................
Перейти до повного тексту