1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол
про домовленість між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Бєларусь про принципи взаємного технічного і тилового забезпечення їх Збройних Сил
( Щодо припинення дії міжнародного договору України див. Наказ Міністерства оборони N 394 від 23.11.2022 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 15 грудня 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-105075 від 20.12.2022 )
Дата підписання: 17.12.1992
Дата набуття чинності: 17.12.1992
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Республіки Бєларусь, іменовані надалі Сторонами,
ґрунтуючись на положеннях Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Бєларусь про військове співробітництво від 17 грудня 1992 року,
враховуючи існуючу кооперацію у виробництві та постачанні озброєння, військової техніки, конструкторської і експлуатаційно-технічної документації, комплектуючих елементів і запасних частин, інструменту та приладдя, ЗІПу, інших матеріальних засобів, а також їх ремонту,
домовились про наступне:
Стаття 1
Розробка, виробництво, поставка і взаємне забезпечення Збройних Сил Сторін озброєнням, військовою технікою, продукцією виробничо-технічного призначення і іншими матеріальними засобами, їх накопичення здійснюється за узгодженими планами замовлень і поставок військової продукції за рахунок оборонних бюджетів Сторін із збереженням і розвитком виробничо-господарських відносин.
Стаття 2
Гарантування якості озброєння, військової техніки і майна, вироблених підприємствами Сторін, установлюється їх договірними зобов'язаннями. У договорі може бути передбачена присутність представника замовника на підприємстві-виробнику.
Стаття 3
Сторони керуються діючою нормативно-технічною документацією з питань розробки, виробництва, поставок, стандартизації та уніфікації, яка поширюється на озброєння і військову техніку.
Порядок проведення робіт і склад нормативно-технічних документів з питань стандартизації та уніфікації озброєння і військової техніки регламентується окремим положенням, узгодженим Сторонами.
Стаття 4
Науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи виконуються на основі договору з промисловими підприємствами та науково-дослідницькими закладами через відповідні державні органи.
Сторони зобов'язуються здійснювати постійний взаємний обмін науково-технічною інформацією, конструкторською, ремонтною та експлуатаційною документаціями стосовно зразків озброєння і військової техніки, що знаходяться в розробці та експлуатації, проведення доробок, фізико-хімічних випробувань боєприпасів, введення нових одиниць вимірів, а також інформацією оргштатного характеру і нормативними документами, в тому числі і на магнітних носіях для автоматизованої обробки на ЕОМ.
Придбання науково-технічної продукції та конструкторської документації для розміщення замовлень нових зразків озброєння і військової техніки на підприємствах промисловості Сторін здійснюється за рахунок оборонних бюджетів.
Науково-дослідницькі роботи, що виконуються Сторонами у спільних інтересах і для своїх Збройних Сил, здійснюються на договірній основі.
Стаття 5
Сторони будуть надавати одна одній технічну допомогу для поновлення та ремонту авіаційної техніки, засобів ППО, зв'язку і автоматизованих систем управління, а також інших зразків озброєння.

................
Перейти до повного тексту