- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Інститутом стандартів та метрології Республіки Словенії про визнання результатів випробувань та співробітництво в галузі сертифікації товарів, які є об'єктами торгівлі та комерції між Україною та Республікою Словенією
( Угода не діє, додатково див. статтю 9 та
Документ )
| Дата підписання: 22.12.97 р. Дата набуття чинності: 22.12.97 р. |
Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації і Інститут стандартів та метрології Республіки Словенії, далі "Договірні Сторони",
з метою усунення технічних бар'єрів у міжнародній торгівлі і спрощення процедур випробувань та сертифікації товарів, які імпортуються в країни Договірних Сторін,
усвідомлюючи переваги, які виникають із взаємного співробітництва в галузі випробувань та сертифікації,
домовились про таке:
Стаття 1
У цій Угоді випробування та сертифікація означатимуть будь-яку діяльність чи процедури, що проводяться Договірними Сторонами або акредитованими ними організаціями (особами) в галузі оцінки відповідності, відповідно до чинного в країнах Договірних Сторін законодавства і чинних в країнах Договірних Сторін державних стандартів та інших нормативних документів.
Стаття 2
Визнання результатів випробувань чи співробітництво в галузі сертифікації будуть надалі застосовуватися до товарів, вироблених в країнах Договірних Сторін, і які є об'єктом торгівлі та комерції між Україною і Республікою Словенією, а також підлягають обов'язковим випробуванням і сертифікації.
Співробітництво здійснюватиметься на підставі додаткових угод, протоколів (результатів робочих зустрічей) і програм, які, головним чином, передбачатимуть:
1. Прагнення до гармонізації національних систем сертифікації з міжнародними нормами і рекомендаціями.
2. Перелік груп продукції, яка повинна бути випробувана та сертифікована, основуючись на класифікації відповідно до кодів Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (CN). Цей перелік повинен також вміщувати інформацію про регламенти, стандарти чи нормативні документи, які містять вимоги до випробувань та сертифікації груп однорідної продукції, чинних в країні імпортера.
3. Взаємно узгоджений Перелік організацій, які здійснюють випробування і мають бути акредитовані відповідно до статті 4 цієї Угоди, і відповідні органи сертифікації.
4. Навчання в галузях випробувань, сертифікації та акредитації.
5. Обмін відповідними законодавчими актами, стандартами та іншими документами.
Стаття 3
Товари повинні проходити випробування у випробувальних лабораторіях, акредитованих, як це зазначено в статті 4 цієї Угоди. Випробування продукції проводяться на відповідність вимогам законодавчих актів, державних стандартів України чи Республіки Словенії або інших нормативних документів країн Договірних Сторін.
Сертифікати відповідності, які є об'єктом майбутнього співробітництва в галузі взаємного визнання, повинні забезпечувати щонайменше рівень безпеки, що встановлюється національними законодавчими актами чи нормативними технічними документами та стандартами, які чинні в країні імпортера.
................Перейти до повного тексту