- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про співробітництво в галузі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності між Державним комітетом стандартизації, метрології та сертифікації України і Управлінням з технічної стандартизації, метрології і державних випробувань Чеської Республіки
( Угода припинила свою дію,
додатково див.
Угоду від 16.04.2004 )
Дата підписання: Дата набуття чинності: | 16.11.2001 р. 16.11.2001 р. |
Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України та Управління з технічної стандартизації, метрології і державних випробувань Чеської Республіки (далі "Сторони"),
з метою усунення технічних бар'єрів у зовнішньоторговельних відносинах,
враховуючи взаємну заінтересованість у забезпеченні захисту прав споживачів і безпеці продукції, що взаємно постачається,
усвідомлюючи прагнення Сторін до гармонізації своїх національних систем оцінки відповідності, в тому числі сертифікації продукції на основі директив Ради Європейських Співтовариств, міжнародних і європейських стандартів і рекомендацій та прагнення до взаємовигідного співробітництва у сфері оцінки відповідності,
домовились про таке.
Стаття 1
Співробітництво між Сторонами у сфері оцінки відповідності продукції, яка виготовляється та взаємопостачається, здійснюється згідно з національним законодавством держав кожної із Сторін.
Стаття 2
Співробітництво Сторін ґрунтується на взаємному визнанні процедур оцінки відповідності в законодавчо регульованій сфері з урахуванням:
гармонізації національних систем оцінки відповідності в рамках системи, яка застосовується в Європейських Співтовариствах,
застосування узгоджених процедур взаємного визнання результатів випробувань і сертифікатів відповідності,
взаємного обміну інформацією щодо законів, нормативно-правових актів, технічних регламентів та пов'язаних з ними стандартів у сфері оцінки відповідності і змін до них.
Стаття 3
Сторони взаємно інформують одна одну про групи продукції, які відносяться до законодавчо регульованої сфери та підлягають оцінці відповідності в випробувальних та сертифікаційних організаціях.
Стаття 4
Взаємному визнанню мають підлягати як зафіксовані в протоколах результати випробувань, так і сертифікати відповідності продукції.
Визнання результатів випробувань продукції і сертифікатів відповідності продукції в рамках цієї Угоди відноситься до продукції, яка виготовляється в Україні і в Чеській Республіці.
Визнання результатів випробувань продукції здійснюватимуть уповноважені Сторонами випробувальні лабораторії і організації з сертифікації:
органи з сертифікації в Україні (далі "уповноважені органи");
авторизовані особи в Чеській Республіці (далі "уповноважені суб'єкти")
на основі укладених ними додаткових угод, які грунтуються на цій Угоді.
Визнання сертифікатів відповідності продукції здійснюватимуть:
уповноважені органи з сертифікації в Україні,
Чеська Сторона цієї Угоди в Чеській Республіці.
Сторони один раз на рік повідомляють одна одну про уповноважені ними органи, які мають право укладати додаткові угоди про порядок визнання протоколів і сертифікатів відповідності продукції.
Компетентність уповноважених органів і уповноважених суб'єктів має встановлюватися через процедуру акредитації на національному рівні з урахуванням вимог міжнародних та європейських норм з акредитації. В разі необхідності і на основі взаємної згоди, ці органи або суб'єкти можуть підлягати перевірці щодо компетентності іншою Стороною.
При взаємному визнанні результатів випробувань продукції та сертифікатів відповідності Сторони, уповноважені органи і уповноважені суб'єкти керуються національним законодавством своїх держав.
Стаття 5
Відповідно до процедури, яка передбачена цією Угодою, імпортер подає до уповноваженого органу або уповноваженого суб'єкта держави, яка імпортує, сертифікат відповідності і протокол випробувань, який видано уповноваженим суб'єктом або уповноваженим органом, які уклали додаткову угоду, а також нормативно-правові акти, технічні регламенти і стандарти (англійською мовою, або іншою мовою за взаємним погодженням), на відповідність яким проводились випробування і в яких визначені методи випробувань, і, за необхідністю, інші документи і матеріали. Результати випробувань мають бути давністю не більше 3 років та оформлені відповідно до вимог норм EN 45001 або ISO 17025.
................Перейти до повного тексту