1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода про співробітництво в галузі рибальства та морського господарства між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Мавританія
( Угоду затверджено Постановою КМ N 502 від 14.04.2004 )
Уряд України та Уряд Ісламської Республіки Мавританія, далі - "Сторони";
Беручи до уваги дружні відносини між Україною та Ісламською Республікою Мавританія;
Прагнучи постійно розвивати та покращувати двостороннє взаємовигідне співробітництво між ними в галузі рибальства, морського господарства та у похідних сферах діяльності;
Беручи до уваги Конвенцію Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року та визнаючи суверенні права Ісламської Республіки Мавританія на вивчення, експлуатацію, збереження та управління морськими водними живими ресурсами у її Виключній Економічній Зоні, яка поширюється на 200 миль, і зважаючи також на Угоду від 4 грудня 1995 року щодо застосування положень Конвенції ООН з морського права;
Враховуючи цілі і напрями Політики розвитку галузі рибальства в Ісламській Республіці Мавританія;
Усвідомлюючи необхідність здійснення відповідального рибальства, а також важливість збереження і контролю морських водних живих ресурсів та раціонального управління ними у Виключній Економічній Зоні Ісламської Республіки Мавританія та в Центрально-Східній Атлантиці;
Бажаючи встановити та розвивати відносини в сфері наукових досліджень та обміну інформацією щодо рибальства,
домовилися про таке:
Стаття 1
Визначення термінів
У цій Угоді терміни вживаються в такому значенні:
a) "Зона" - Виключна Економічна Зона Ісламської Республіки Мавританія, тобто води, в яких Мавританія здійснює свої суверенні права щодо вивчення, використання, збереження морських водних живих ресурсів та управління ними;
b) "Судна" - судна під прапором України, що ведуть пелагічний лов в рамках даної Угоди; (
c) "Міністерство" - Міністерство рибальства та морського господарства Ісламської Республіки Мавританія;
d) "Департамент" - Державний Департамент рибного господарства Міністерства аграрної політики України;
e) "Законодавство" - закони, декрети, постанови та циркуляри, які є чинними в Ісламській Республіці Мавританія;
f) "Служба Контролю" - Орган Нагляду за рибопромисловою діяльністю та Контролю на морі Ісламської Республіки Мавританія.
Стаття 2
Предмет Угоди
Предметом цієї Угоди є співробітництво між Україною та Ісламською Республікою Мавританія у сфері рибальства, встановлення умов здійснення лову, контролю за рибопромисловою діяльністю, а також у галузях суднобудування та судноремонту, підготовки кадрів та наукових досліджень. Сторони забезпечують виконання та дотримання вимог та положень цієї Угоди шляхом співробітництва між такими органами двох Держав:
з боку України - Державний Департамент рибного господарства Міністерства аграрної політики України;
з боку Мавританії - Міністерство рибальства та морського господарства Ісламської Республіки Мавританія.
Стаття 3
Умови здійснення промислу
1. Здійснення промислу суднами є можливим лише за наявності ліцензії, що її надає Міністерство. Ліцензія має постійно знаходитися на борту судна і пред'являтися представникам Служби Контролю.
2. Під час промислу в Зоні, судновласники та фрахтувальники повинні дотримуватися Законодавства.
3. Капітан кожного судна має вжити всіх необхідних заходів щодо укомплектування екіпажу належною кількістю моряків, і, в певних випадках, науковими спостерігачами.
4. Капітан кожного судна зобов'язаний передавати оригінали журналу вилову з додатками до Служби Контролю після закінчення кожного рейсу. Судновласники та фрахтувальники суден зобов'язані подавати до Міністерства і до Департаменту піврічну декларацію щодо вилову з розбивкою по видах морських водних живих ресурсів.
5. Недотримання вимог даної статті та інші порушення тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.
Стаття 4
Морська професійна підготовка
Сторони приділяють особливу увагу потребам Міністерства у сфері морської професійної підготовки. Мавританська Сторона інформує про ці потреби Українську Сторону щорічно під час засідань Змішаної Комісії, про яку йдеться у статті 9 цієї Угоди, та визначає умови такої підготовки спільно з Українською Стороною, з урахуванням наявних можливостей.
Сторони сприяють прямому співробітництву між відповідними закладами щодо морської професійної підготовки.
Стаття 5
Наукові дослідження
1. Сторони приділяють особливу увагу розвитку наукових досліджень та оцінці стану морських водних живих ресурсів і екосистем Зони в цілому.
2. Сторони спільно розробляють і впроваджують систему оперативного спостереження за станом морських водних живих ресурсів з метою підвищення ефективності рибопромислової діяльності та зменшення негативного антропогенного впливу.
3. Сторони здійснюють спільні дослідження у сфері розробки знарядь лову та комплексної технології з переробки та підвищення цінності виловів.
4. Конкретні умови співробітництва у вищенаведених сферах визначаються щорічно під час засідань Змішаної Комісії, про яку йдеться у статті 9 цієї Угоди.
5. В галузі наукових досліджень компетентні установи Сторін співпрацюють як безпосередньо, так і в рамках відповідних міжнародних наукових організацій з метою збереження і оптимального використання морських водних живих ресурсів Зони.
6. Науковці Південного науково-дослідного інституту морського рибного господарства та океанографії і Керченського морського технологічного інституту та Мавританського Інституту океанографічних і рибогосподарських досліджень, а також фахівці Департаменту і Міністерства погоджують між собою конкретні умови проведення таких досліджень та обміну науковою і рибопромисловою інформацією.

................
Перейти до повного тексту