1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол Третього спільного засідання Двосторонньої Українсько-Лівійської Комісії із співробітництва
Дата підписання: 23.04.2003
Дата набуття чинності: 23.04.2003
В рамках підтримки та розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією, у відповідності з виконанням Угоди, підписаної в м. Києві 18 березня 1992 року, утворили спільну Українсько-Лівійську Комісію, яка провела своє Третє засідання в м. Києві з 21 по 23 квітня 2003 року.
Українську Сторону очолював Віталій Анатолійович Гайдук - Віце-прем'єр-міністр.
Лівійську Сторону очолював д-р Аль-Багдаді Алі Аль-Махмуді - Заступник Голови Вищого Народного Комітету з питань виробництва.
(Списки членів обох Сторін додаються. Додатки N 1 та N 2).
Голова Лівійської Сторони під час проведення третього засідання в м. Києві зустрічався з Прем'єр-міністром Віктором Федоровичем Януковичем, крім того з:
Іваном Григоровичем Кириленком - Віце-прем'єр-міністром;
Сергієм Миколайовичем Рижуком - Міністром аграрної політики;
Георгієм Миколайовичем Кірпою - Міністром транспорту;
Анатолієм Костянтиновичем М'ялицею - Міністром промислової політики.
Члени лівійської делегації відвідали промислові та інші об'єкти в містах Київ, Запоріжжя, Харків, Донецьк, Миколаїв, де ознайомились із економічним потенціалом України, провели низку зустрічей та переговорів із представниками обласних державних адміністрацій, керівниками крупних підприємств.
Сторони обговорили в теплій атмосфері взаєморозуміння питання щодо співробітництва в політичній, торговій, економічній, науково-технічній та культурній галузях та шляхи їх розвитку, а також питання, в яких зацікавлені обидві Сторони.
Сторони обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих під час Другого спільного засідання Комісії, а також в рамках візиту Члена історичного керівництва, Секретаря Головної Тимчасової Адміністрації оборони Лівії, генерал-лейтенанта Абу Бакер Юнес Джабера в Україну.
Сторони поінформували одна одну про тенденції розвитку політичної та економічної ситуації в своїх країнах і здійснювану Урядами обох держав економічну політику.
Сторони, враховуючи добрі зв'язки, що склалися, та бажання двох країн і надалі розвивати двостороннє економічне співробітництво, домовилися з наступних питань.
1. Співробітництво в торговельно-економічній сфері:
- Сторони висловили задоволення з приводу набуття чинності Угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій та обміну грамотами про ратифікацію цієї Угоди.
- Сторони дійшли згоди відносно заохочення спільних українсько-лівійських інвестицій в різних галузях, особливо за участю малих та середніх підприємств двох країн.
- Сторони домовились щодо обміну інформаційними матеріалами про розвиток економічного стану та економічної політики в обох країнах, юридично-правовими документами, які регулюють зовнішньоекономічну діяльність кожної сторони та статистичними даними зовнішньої торгівлі обох країн.
- Сторони висловили обопільне бажання збільшувати, диверсифікувати та розвивати обсяги двосторонньої торгівлі різноманітними товарами і послугами.
- Сторони заявили про своє бажання сприяти поглибленню і зміцненню торговельно-економічного співробітництва між підприємцями України та Великої Джамагирії шляхом створення українсько-лівійської Ділової ради на основі існуючої Угоди про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України і Союзом торговельних, промислових та сільськогосподарських палат Лівії.
- З цією метою доручити обом зазначеним організаціям узгодити тексти Угоди про створення українсько-лівійської Ділової ради та її регламенту і підписати їх в ході зустрічі представників ТПП України та Союзу торговельних, промислових та сільськогосподарських палат Лівії протягом третього кварталу 2003 року.
- Сторони підтвердили значення спільного співробітництва між банківськими установами обох країн та можливість підписання банківської Угоди між ними з метою розвитку відносин в цій галузі.
- Сторони домовились до кінця жовтня 2003 року провести перший раунд переговорів щодо підготовки та парафування Угоди про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна.
- Лівійська Сторона зобов'язалася протягом місяця надати Українській Стороні пропозицію щодо конкретного терміну та місця проведення зазначених переговорів.
2. Співробітництво в галузі промисловості:
- Сторони обговорили можливість спільної експлуатації виробничих потужностей на території Великої Джамагирії в галузі металургії та виробництва спирту та домовились про взаємний обмін пропозиціями щодо співробітництва в цих галузях.
- Сторони домовились використовувати можливості інженерно-промислових компаній з виробництва запасних частин та ливарного виробництва згідно з чинним законом про інвестиції Великої Джамагирії. З цією метою направити до Лівії групу українських технічних фахівців для відвідання зазначених підприємств, ознайомлення з їх можливостями та розробки пропозицій щодо їх подальшої експлуатації не пізніше кінця червня 2003 року.
- Українська сторона внесла пропозиції щодо використання відходів залізорудної сировини та металобрухту на металургійному комбінаті в м. Місурата. Лівійська сторона погодилась з цією пропозицією та запропонувала до кінця червня 2003 року направити групу технічних експертів до Лівії з метою обговорення з фахівцями Лівійської металургійної компанії остаточної домовленості з цього питання.
- Лівійська сторона запропонувала спільну участь у започаткуванні експлуатації ряду промислових підприємств та участь в інвестуванні виробництва.
- Лівійська сторона запропонувала взяти участь у створенні підприємств спільного виробництва керамічних виробів та кришталю в районі м. Адрі.
3. Співробітництво у сфері нафти, газу та електроенергетики Співробітництво у сфері нафти та газу
- Сторони підтвердили важливість розвитку співробітництва між НАК "Нафтогаз України" та Національною Нафтовою Компанією Лівії.
- Лівійська сторона протягом трьох місяців надає Українській стороні інформацію щодо проектів у сфері нафти та газу, що плануються до реалізації у Великій Джамагирії протягом наступних років, та умови їх виконання.
- Українська сторона надає свої пропозиції з приводу участі в запропонованих Лівійською стороною проектах.
- Сторони прийняли до уваги позитивні кроки, що зробила Українська сторона в напрямку отримання дільниць для розвідки нафти та газу у Великій Джамагирії. Сторони домовились про надання необхідної допомоги у вирішенні всіх складнощів, з якими зіткнеться НАК "Нафтогаз України".
- Сторони прийняли до уваги заходи, що здійснила компанія "Нафтогаз України" щодо її реєстрації у Великій Джамагирії з метою надання послуг в наступних сферах:
- Буріння свердловин.
- Ремонт свердловин.
- Облаштування родовищ.
- Прокладання нафто- та газопроводів.
- Ремонт нафтового устаткування.
- Лівійська сторона надасть підтримку цій компанії у відповідності із законами, процедурами та їх тлумаченням у Лівії.
- Українська сторона висловила бажання взяти участь у будівництві газопроводів у Великій Джамагирії. Було досягнуто домовленості щодо запрошення групи українських фахівців відвідати Національну нафтову компанію Лівії для обговорення запропонованих проектів.
Співробітництво у сфері електроенергетики
Сторони обговорили перспективи розвитку співробітництва між двома країнами у цій сфері та домовились про наступне:
- Лівійська сторона запропонувала українським електроенергетичним компаніям надати інформацію відносно їх досвіду та можливостей щодо виконання проектів та надання різноманітних послуг для включення їх до списку Лівійської енергетичної компанії (GECO) з метою залучення до співробітництва в реалізації проектів у Великій Джамагирії.
- Українська сторона запросила спеціалістів GECO відвідати українські заводи та підприємства для ознайомлення з їх можливостями, технічними характеристиками та діючими стандартами.
- Лівійська сторона запропонувала для попереднього розгляду проекти, в яких можуть брати участь українські підприємства, а саме: щодо спорудження спільно з лівійськими компаніями лінії електропередач потужністю 220 КВт. З цього приводу, лівійська сторона запросила фахівців спеціалізованих українських компаній відвідати Велику Джамагирію у травні 2003 року.
4. Співробітництво в галузі сільського та рибного господарства
- Лівійська сторона запросила українських інвесторів та українські сільськогосподарські компанії для інвестування у сферу вирощування пшениці на території Лівії загальною площею 100 тисяч гектарів.
- Сторони погодились розпочати заснування спільного підприємства у сфері покращення якості насінництва.
- Сторони домовились обмінюватись інформацією та результатами досліджень у сфері сільського та рибного господарства, тваринництва та співпрацювати в розведенні великої рогатої худоби в обох країнах.
- Сторони висловили готовність підготувати та підписати двосторонню Угоду про співробітництво в галузі карантину рослин, а також здійснювати взаємний обмін досвідом та інформацією.
- Сторони підтвердили необхідність розвитку співробітництва у сфері ветеринарної медицини та запрошення українських фахівців для підготовки Угоди в цій сфері, з метою її укладення найближчим часом.
- Українська сторона запропонувала укласти двосторонню Угоду з державного випробування сортів рослин та охорони інтелектуальної власності на них.
- Сторони погодились сприяти торгівлі товарами сільського, рибного та тваринного господарства походженням з України та Лівії, а також співпрацювати у пошуку зовнішніх ринків для цих товарів в інших країнах та здійснювати спільні інвестиційні проекти в цій сфері в країнах Африканського континенту.
- Лівійська сторона висловила побажання щодо поставки до Великої Соціалістичної Народної Лівійської Джамагирії до 300 тисяч тонн української продовольчої пшениці за світовими цінами, відповідно до вимог лівійської сторони.
- Українська сторона попередньо погодилась сприяти відповідним українським організаціям в експорті до 300 тисяч тон пшениці до Лівії.
- Українська Сторона запросила Лівійську сторону відвідати міжнародну виставку "АГРО - 2003" для ознайомлення з можливостями України в галузі сільського господарства, продовольчої та переробної промисловості.
5. Співробітництво в галузі водного господарства
- Сторони дійшли згоди щодо налагодження співробітництва у галузі водозабезпечення та меліорації. З цією метою Лівійська Сторона надасть найближчим часом Українській Стороні пропозиції щодо:
- виконання наукових досліджень у галузі водних ресурсів;
- проектування і будівництва зрошувальних мереж для сільськогосподарських земель та гідротехнічних об'єктів (греблі, водосховища, артезіанські свердловини) на території Великої Джамагирії.
- Українська Сторона протягом одного місяця надасть Лівійській Стороні інформацію щодо вищих учбових закладів України, які здійснюють підготовку фахівців з питань водного господарства та меліорації. Лівійська Сторона після ознайомлення із цією інформацією, але не пізніше 1 липня ц. р. передасть Українській Стороні пропозиції щодо навчання громадян Лівії на контрактній основі по конкретних спеціальностях.
- Лівійська Сторона протягом одного місяця надішле запрошення Українській Стороні щодо здійснення візиту українських спеціалістів для проведення переговорів відносно створення спільного підприємства у галузі буріння і ремонту існуючих свердловин для артезіанської води на території Лівії.
6. Співробітництво в галузі транспорту та комунікацій В галузі морських перевезень
- Сторони обговорили перспективи співробітництва в галузі морського транспорту, домовилися розпочати вивчення можливостей співпраці в цій галузі з метою створення спільних компаній для суднобудування та ремонту об'єктів морського транспорту, будівництва портів та морських причалів за підсумками визначення її економічної доцільності, а також підготовки учбових програм для підвищення кваліфікації лівійських кадрів в галузі морського транспорту, суднобудування та ремонту морських об'єктів.
- Лівійська сторона висловила зацікавленість в будівництві на українських підприємствах залізобетонного плавучого доку, яким планується замінити існуючий залізний плавучий док в порту м. Тріполі. З цією метою сторони домовились здійснити необхідні заходи для реалізації цього проекту.
- Сторони домовились про співробітництво в наступних сферах:
- Підготовка спеціалістів усіх спеціальностей для морського торговельного судноплавства усіх ступенів освіти у тому числі з проходженням морської практики на суднах України.
- Обмін інформацією щодо основних та пріоритетних напрямків української та лівійської політики в галузі транспортних перевезень.
- Обмін досвідом в питаннях підготовки і стажування спеціалістів морського торговельного судноплавства та обслуговування морських портів.
- Обслуговування та модернізація суден, барж, плавучих доків.
В галузі залізничного транспорту
- Сторони домовились щодо розвитку українсько-лівійського співробітництва в сфері підготовки і навчання лівійських спеціалістів у галузі залізничного транспорту, а саме:
- Будівництва;
- Експлуатації залізниць;
- Управління залізницями.
- Сторони домовились щодо наступного:
- Налагодження співробітництва у започаткуванні розбудови залізничного транспорту в Великій Джамагирії згідно з наявними можливостями.
- Надання технічної допомоги українськими фахівцями згідно з запитами Виконавчого комітету залізничного транспорту Великої Джамагирії.
- Надання можливостей українським компаніям брати участь у тендерах, які оголошуються Виконавчим комітетом залізничного транспорту згідно чинного законодавства Великої Джамагирії.
- Продовження організаційних робіт зі створення СП згідно з домовленістю сторін щодо дільниці Тобрук-Ем-Саєд до початку наступного засідання Українсько-Лівійської Комісії.
- Здійснення візитів делегацій спеціалістів та експертів двох країн для обміну досвідом та інформацією, участі в семінарах та виставкових заходах, які організовуються в кожній з країн.
- Українська сторона підтвердила готовність надати допомогу лівійській стороні у підготовці лоцманських кадрів в українських учбових закладах, що підпорядковані Мінтрансу України.
- Лівійській Стороні передано на розгляд інформаційні матеріали щодо структури та можливостей ДП "Дельта-Лоцман", в тому числі і підготовки морських лоцманів.
7. Співробітництво в галузі охорони здоров'я
- Сторони обговорили напрями співробітництва в галузі охорони здоров'я, висловили задоволення в досягнутому та зазначили важливість розвитку співробітництва в галузі виробництва медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення між двома країнами.
8. Співробітництво в галузі працевлаштування
- Сторони наголосили на своїй зацікавленості в обміні інформацією в сфері працевлаштування і стажування та продовженні переговорного процесу щодо укладання угоди про працевлаштування.
- Сторони погодилися протягом трьох місяців дипломатичними шляхами обмінятися проектами згаданої угоди.

................
Перейти до повного тексту