1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


ДОГОВІР
про співробітництво між Російською Академією наук і Академією наук України
Російська Академія наук і Академія наук України, беручи до уваги, що:
- наука по своїй природі єдина;
- багато наукових проблем вирішувалось на підставі загальних або спільних програм, проектів або двосторонніх угод між науковими установами обох Академій наук і прагнучи зберегти існуючу кооперацію у проведенні наукових досліджень і підготовці наукових кадрів та забезпечити подальше розширення науково-технічного співробітництва, уклали цей договір:
Стаття 1
Російська Академія наук і Академія наук України (які надалі іменуються "Академії") співробітничають у таких напрямах:
- фундаментальні і пошукові дослідження в галузі гуманітарних, природничих і технічних наук;
- розробка наукових, науково-технічних і соціально-економічних проблем, які мають важливе значення для народного господарства і культури Російської Федерації та України;
- забезпечення вчених Академій необхідною інформацією для проведення наукових досліджень, в тому числі про виконувані програми, наукові досягнення і відкриття, існуючу систему інформаційних банків і баз знань з пріоритетних напрямів науки, використання відповідних зарубіжних мереж, про архіви, спеціалізовані вчені ради і конференції;
- експертиза науково-дослідних робіт, науково-технічної продукції, рецензування наукових статей, монографій;
- сприяння у підготовці і атестації наукових кадрів, в тому числі через аспірантуру і докторантуру, шляхом стажування, прикомандирування і командирування вчених, лекторів, залучення вчених обох Академій до роботи в спеціалізованих вчених радах;
- організація і проведення наукових конференцій, сімпозіумів, нарад;
- створення сприятливих умов для науковців.
Стаття 2
Академії договорилися зберегти існуючі наукові зв'язки, спільно проводжувані дослідження, існуючу кооперацію (участь) наукових установ у загальних програмах, проектах і планах.
Академії рекомендують своїм науковим установам і організаціям, вченим розширювати безпосереднє співробітництво по напрямах, зазначених у Статті 1.
Наукові установи і організації Академій, які беруть участь у науковому співробітництві або заінтересовані у встановленні наукових зв'язків, погоджують і підписують безпосередні міжінститутські договори про наукове співробітництво.
Стаття 3
Академії умовилися обмінюватися досвідом організації наукових досліджень, а також інформувати одна одну про розробку нових законодавчих актів у галузі науки.
Стаття 4
Академії договорилися здійснювати взаємні розрахунки згідно з діючими прейскурантами і договірними цінами, які погоджуються і про які домовляються у відповідних договорах. В цих же договорах домовляються про види валют для розрахунку.
Академії і їх наукові установи зобов'язуються утримуватися від дій, які можуть заподіяти економічну та іншу шкоду одна одній.
Стаття 5
Академії умовилися використовувати можливості залучення до наукового співробітництва між Академіями інших наукових установ, які не входять в систему Академії наук, незалежно від форми власності і відомчої підпорядкованості.
До спільного співробітництва в разі необхідності і за згодою обох Академій можуть залучатися наукові установи, організації і підприємства інших держав, в тому числі з СНД.
Стаття 6
Академії договорилися подавати допомогу у придбанні і забезпечити рівні умови роботи і спільної експлуатації унікальної наукової апаратури та установок.
Умови допомоги визначаються спеціальною фінансовою угодою.

................
Перейти до повного тексту