1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про передачу і прийом осіб через спільний державний кордон
( Угоду затверджено Постановою КМ N 378 від 28.05.98 )
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
Дата затвердження:
26.02.1993
04.06.1994
28.05.1993
Уряд України і Уряд Угорської Республіки, надалі "Договірні Сторони",
керуючись бажанням співробітничати в дусі добросусідства,
з метою врегулювати прийом своїх громадян і громадян третіх країн через спільний державний кордон,
домовились про нижчевикладене:
Стаття 1
Кожна з Договірних Сторін приймає від іншої Договірної Сторони всіх осіб, у відношенні яких можна вірогідно довести, що вони є громадянами цієї Договірної Сторони.
Стаття 2
Передаюча Договірна Сторона, у випадку неможливості вірогідно підтвердити громадянство особи, яку передають по дипломатичних каналах, запитує думку приймаючої Договірної Сторони щодо громадянства цієї особи.
Сторони вважають компетентною відповідь приймаючої Договірної Сторони.
Стаття 3
Кожна Договірна Сторона, у випадку, якщо громадянин іншої Договірної Сторони за станом здоров'я потребує догляду, зобов'язана повідомити про це іншу Договірну Сторону дипломатичним або іншим офіційним шляхом. Відповідь Договірної Сторони про місце і термін прийому особи повинна надійти негайно, але не пізніше семи днів після повідомлення.
Стаття 4
Положення Статей 1-3 розповсюджуються на громадян третіх країн і осіб без громадянства, що постійно проживають на територіях Договірних Сторін.
Стаття 5
Особи, перераховані у Статтях 1-4, приймаються Договірними Сторонами без формальностей, крім випадків, коли інші угоди, укладені Договірними Сторонами, передбачають інше.
Стаття 6
Договірні Сторони дипломатичним шляхом, але не пізніше 30 днів після підписання цієї Угоди, обміняються зразками документів, які можуть служити доказом громадянства Договірних Сторін, постійного проживання на їх територіях громадян третіх країн і осіб без громадянства.
Стаття 7
1. Кожна Договірна Сторона прийме назад громадянина третьої держави або особу без громадянства, яка з її території нелегально перетнула спільний державний кордон.
Якщо з моменту протиправного перетину такою особою спільного кордону Договірних Сторін пройшло не більше 48 годин, то приймаюча Договірна Сторона прийме таку особу без відповідної заяви і особливих формальностей.
2. В інших випадках заява про намір передати таку особу іншій Договірній Стороні повинна бути зроблена Договірною Стороною, яка передає, не пізніше 90 днів з моменту нелегального перетину цією особою спільного державного кордону і містити вірогідні дані, що підтверджують такий протиправний в'їзд. Відповідь приймаючої Договірної Сторони повинна надійти не пізніше 72 годин після одержання заяви.
3. У випадку, якщо пізніше буде встановлено, що громадянин третьої держави, або особа без громадянства не перетинала спільний державний кордон, Договірна Сторона, що передала її, прийме назад цю особу протягом 30 днів з моменту її передачі.
Стаття 8
1. Кожна Договірна Сторона забезпечить відповідне супроводження громадянина третьої держави, або особи без громадянства, по своїй території, якщо Договірна Сторона, що передає її, зробить запит на таке супроводження і забезпечить передачу цієї особи в країну призначення або транзиту. В заяві про таке супроводження повинні міститися особисті дані такої особи, повідомлення Договірної Сторони, що прийом в країні призначення забезпечений, місце і дата передачі.

................
Перейти до повного тексту