- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Комюніке
Спільне комюніке Голови Ради Міністрів УРСР і Голови Уряду Словацької Республіки
Дата підписання: 15 березня 1991 р. Набуття чинності: 15 березня 1991 р. |
15 березня 1991 року в Києві відбулися переговори між Головою Ради Міністрів Української Радянської Соціалістичної Республіки В.П. Фокіним і Головою Уряду Словацької Республіки В. Мечіаром, який перебував в Україні з офіційним візитом. Відбувся обмін думками з широкого кола питань двосторонніх відносин між Українською Радянською Соціалістичною Республікою і Словацькою Республікою, взаємовигідного співробітництва, господарських та інших зв'язків між Сторонами.
Було відзначено, що Українська Радянська Соціалістична Республіка і Словацька Республіка підтверджують своє прагнення підтримувати і розвивати добросусідські відносини та плідне співробітництво, що відповідають їхнім національним інтересам.
Було констатовано, що Українська Радянська Соціалістична Республіка і Словацька Республіка не мають одна до одної ніяких територіальних претензій і вважають існуючий між ними кордон тепер і в майбутньому непорушним, що є важливим елементом миру та стабільності в Європі.
Сторони мають намір розвивати взаємовигідне співробітництво в торговельно-економічній, екологічній, науково-технічній та гуманітарній сферах. З цією метою Сторони вирішили розробити на новій основі відповідно до сучасних умов новий українсько-словацький документ про співробітництво замість Спільної українсько-словацької програми економічного та науково-технічного співробітництва, розвитку культурних і спортивних зв'язків між підприємствами й організаціями двох Республік від 16 травня 1989 року, створивши для цього відповідні робочі органи на міжурядовому рівні.
Було висловлено обопільну заінтересованість у налагодженні передумов практичного співробітництва в галузях, що мають особливе значення для забезпечення першочергових внутрішніх потреб обох Сторін, - сільського господарства, виробництва продуктів харчування, поставок сировини, товарів широкого вжитку, житлового будівництва та будівництва шляхів сполучення, охорони здоров'я тощо.
Сторони тісно співробітничатимуть в галузі охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів і запобігання забрудненням з транскордонними наслідками. Особлива увага приділятиметься питанням збереження природного ансамблю Карпатського регіону.
................Перейти до повного тексту