1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір
між Україною і Республікою Молдова про державний кордон
( Договір ратифіковано Законом N 1633-III від 06.04.2000 )
Дата підписання: 18.08.1999
Дата ратифікації Україною: 06.04.2000
Дата набрання чинності для України: 18.11.2001
Україна і Республіка Молдова, які іменуються далі "Договірні Сторони",
підтверджуючи свою прихильність до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, положень Гельсінського Заключного акта та інших документів Організації з безпеки і співробітництва в Європі,
виходячи із принципів суверенної рівності, територіальної цілісності держав, непорушності державних кордонів й інших загальновизнаних принципів і норм міжнародного права,
поважаючи прагнення народів України і Республіки Молдова до подальшого розвитку дружніх, добросусідських відносин,
керуючись положеннями Договору про добросусідство, дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Молдова від 23 жовтня 1992 року,
виходячи із необхідності встановлення державного кордону між Україною і Республікою Молдова,
домовились про таке:
Стаття 1
Державний кордон між Україною і Республікою Молдова встановлюється відповідно до документів делімітації, які є невід'ємною частиною цього Договору:
a) Протоколу-опису проходження лінії державного кордону між Україною і Республікою Молдова;
b) Альбому топографічних карт державного кордону між Україною і Республікою Молдова, складених в результаті делімітації українсько-молдовського кордону, проведеної у 1995-1999 роках.
Стаття 2
Державний кордон є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі територій Договірних Сторін - суші, вод, надр, повітряного простору.
Стаття 3
1. Державний кордон на сухопутних ділянках, а також у місцях, де він перетинає стоячі або проточні води, проходить, як правило, по прямій або по характерних лініях рельєфу, природних і штучних контурах місцевості від однієї точки повороту до наступної відповідно до документів, згаданих у статті 1.
2. Державний кордон на водних ділянках проходить:
a) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки;
b) на несудноплавних річках - по їх середині або по середині головного рукава річки;
c) на озерах та інших водоймищах - як правило, по прямій лінії, що з'єднує виходи державного кордону до берегів озера або іншого водоймища, чи відповідно до документів, згаданих у статті 1;
d) на меліоративних каналах - по середині каналу або по одному з берегів, залежно від належності каналів або меліоративної системи.
3. Державний кордон, що проходить по річці (струмку), озеру чи іншому водоймищу, не переміщається ні при зміні обрису берегів або рівня води, ні при відхиленні русла річки (струмка) в той чи інший бік, якщо Договірні Сторони не домовляться про інше.
4. На мостах та інших гідротехнічних спорудах, що проходять через прикордонні ділянки річок (струмків), державний кордон проходить по середині цих споруд або по їхній технологічній осі, незалежно від проходження державного кордону по воді.
5. Острови на прикордонних річках, озерах та інших водоймищах територіально належать тій або іншій Договірній Стороні, залежно від їх розташування відносно державного кордону, і нумеруються в документах делімітації і демаркації Договірних Сторін порядковими номерами по кожній річці, озеру та іншому водоймищу окремо.
Стаття 4
Стики державних кордонів України, Республіки Молдова та Румунії визначаються окремою тристоронньою угодою.
Стаття 5

................
Перейти до повного тексту