- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір
між Україною та Китайською Народною Республікою про екстрадицію
( Договір ратифіковано Законом
N 1184-XIV від 21.10.99 )
Дата підписання: 10.12.1998
Дата ратифікації: 21.10.1999
Дата набуття чинності: 13.07.2000
Україна та Китайська Народна Республіка, надалі "Договірні Сторони", на підставі взаємної поваги суверенітету, рівноправності і дотримання загальних інтересів, та в цілях зміцнення співробітництва обох держав в галузі боротьби із злочинністю,
домовились про наступне:
Стаття 1
Обов'язок видачі
Договірні Сторони зобов'язуються відповідно до положень цього Договору на прохання видавати одна одній осіб, які знаходяться на їх територіях, для притягнення до кримінальної відповідальності або приведення до виконання вироку, що вступив в законну силу.
Стаття 2
Злочини, які тягнуть видачу
1. Під "злочинами, які тягнуть видачу", зазначеними в цьому Договорі, розуміються діяння, які згідно з законодавством обох Договірних Сторін є злочинами та за вчинення яких передбачається:
1) покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менш як один рік або інше більш тяжке покарання згідно з законодавством України;
2) тюремне ув'язнення на строк не менш як один рік або більш тяжке покарання згідно з законодавством Китайської Народної Республіки.
2. Якщо особу, видача якої вимагається, засуджено судом запитуючої Договірної Сторони до покарання, зазначеного у пункті 1 цієї статті, за будь-який злочин, який тягне видачу, видача для приведення вироку до виконання може мати місце лише за умови, коли до закінчення призначеного строку покарання залишається не менш як шість місяців.
3. При вирішенні питання про видачу і визначенні того, чи є будь-яке діяння злочином за законодавством обох Договірних Сторін, не мають значення його юридична кваліфікація і термінологічне визначення.
4. Якщо прохання про видачу особи стосується декількох злочинних діянь, кожне з яких є кримінально караним відповідно до законодавства обох Договірних Сторін, але при цьому деякі з них не відповідають умовам, викладеним у пунктах 1 та 2 цієї статті, запитувана Договірна Сторона може дозволити видачу і щодо останніх діянь за умови, що ця особа видається принаймні за одне діяння, яке може потягнути за собою видачу.
Стаття 3
Обставини, які виключають видачу
Видача не відбувається у будь-якому з наступних випадків:
1) особа, щодо якої надійшло прохання про видачу, є громадянином запитуваної Договірної Сторони;
2) особі, щодо якої надійшло прохання про видачу, у запитуваній Договірній Стороні згідно з її законодавством надано право притулку;
3) на момент отримання прохання про видачу кримінальне переслідування відповідно до законодавства запитуваної Договірної Сторони не може бути порушено, або вирок не може бути приведений до виконання щодо особи, видача якої вимагається, в зв'язку з закінченням строку давності або на іншій законній підставі;
4) відносно особи, видача якої запитується, на території запитуваної Договірної Сторони до отримання прохання про видачу за один й той самий злочин був винесений вирок, що вступив в законну силу, або припинено кримінальне провадження у цій справі;
5) кримінальна справа згідно з законодавством однієї з Договірних Сторін порушується лише за приватною скаргою потерпілого.
Стаття 4
Обставини можливої відмови у видачі
Запитувана Договірна Сторона може відмовити у видачі, якщо:
1) відповідно до законодавства запитуваної Договірної Сторони вона має юрисдикцію стосовно злочину, в зв'язку з яким направлене прохання про видачу;
2) якщо запитувана Договірна Сторона, беручи до уваги характер злочину, за який запитується видача, та інтереси запитуваної Договірної Сторони, вважає, що видача цієї особи не відповідає принципу гуманності в зв'язку з віком, станом здоров'я або іншими особистісними обставинами цієї особи;
3) запитувана Договірна Сторона здійснює кримінальне переслідування за той же злочин щодо особи, видача якої вимагається.
Стаття 5
Наслідки відмови у видачі
1. Договірна Сторона, яка відмовила у видачі, інформує запитуючу Договірну Сторону про підстави відмови.
2. У разі відмови у видачі в випадках, передбачених пунктом 1 статті 3 і пунктами 1 та 2 статті 4 цього Договору, запитувана Договірна Сторона на прохання запитуючої Договірної Сторони переймає проти цієї особи кримінальне переслідування і здійснює його згідно з своїм законодавством. З цією метою запитуюча Договірна Сторона передає запитуваній Договірній Стороні матеріали і докази, які є в її розпорядженні.
Стаття 6
Порядок зносин
Для цілей цього Договору Договірні Сторони зносяться між собою через призначені ними центральні органи. До їх призначення зносини мають здійснюватися по дипломатичних каналах.
Стаття 7
Мови
При виконанні цього Договору Договірні Сторони користуються своєю державною мовою додаючи переклад державною мовою іншої Договірної Сторони або англійською чи російською мовами.
Стаття 8
Прохання про видачу і необхідні документи
1. Прохання про видачу має бути представлене у письмовій формі і містити:
1) найменування запитуючої установи;
2) прізвище, ім'я, стать і вік особи, щодо якої направлене прохання про видачу, відомості про її громадянство, місце проживання і місце перебування та інші відомості про її особистість, а також, по можливості, опис зовнішності цієї особи, її фотографію і відбитки пальців;
3) опис фактичних обставин злочинного діяння, його наслідків, включаючи завдану матеріальну шкоду;
4) текст закону щодо строків давності притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку;
5) текст закону, на підставі якого діяння визнається злочином із зазначенням передбаченої цим законом міри покарання.
2. До прохання про видачу для здійснення кримінального переслідування, крім відомостей, вказаних у пункті 1 цієї статті, має бути також надана копія ордера на арешт, виданого компетентним органом запитуючої Договірної Сторони.
3. До прохання про видачу для приведення вироку до виконання, крім відомостей, вказаних у пункті 1 цієї статті, має бути надані також:
1) копія вироку у кримінальної справі, що вступив у законну силу, або судової ухвали;
2) довідка про відбуту частину строку покарання.
4. Документи, що надаються запитуючою Договірною Стороною мають бути підписані і завірені печаткою її компетентних органів.
Стаття 9
Додаткові відомості
Якщо запитувана Договірна Сторона вважає, що відповідно до положень цього Договору матеріали, які додані до прохання про видачу, є недостатньо повними, то ця Договірна Сторона може зажадати від запитуючої Договірної Сторони в строк до двох місяців надати додаткову інформацію. При наявності поважних причин, про які повідомляється заздалегідь, цей строк може бути продовжений на 15 днів. Якщо протягом зазначеного строку запитуюча Договірна Сторона не надає додаткових відомостей, то це розглядається як її відмова від прохання, і особа звільняється з під варти. Однак, це не заважає повторному зверненню запитуючої Договірної Сторони з проханням про видачу цієї особи в зв'язку з тим самим злочином.
Стаття 10
Взяття під варту для видачі
По отриманні прохання про видачу запитувана Договірна Сторона невідкладно вживає заходів щодо взяття під варту особи, видача якої вимагається, за винятком випадків, коли згідно з цим Договором видача не допускається.
Стаття 11
Взяття під варту до отримання прохання про видачу
1. У випадках, які не терплять зволікань, одна з Договірних Сторін може просити іншу Договірну Сторону взяти під варту особу, видача якої вимагається, і до отримання прохання про видачу, зазначеного у статті 8 цього Договору. Це клопотання у письмовій формі може бути передано через центральні органи, по каналах Інтерполу або по дипломатичних каналах з використанням будь-яких засобів зв'язку.
................Перейти до повного тексту