- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про міжнародне автомобільне сполучення
( Угоду ратифіковано Законом
N 1486-III від 22.02.2000 )
( Додатково див.
Протокол від 05.10.2018 )
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, що надалі іменуються Договірні Сторони,
керуючись необхідністю подальшого розвитку співробітництва між країнами в галузі міжнародного автомобільного сполучення,
прагнучи полегшити здійснення автомобільного сполучення між обома країнами, а також транзиту по їх територіях в треті країни,
бажаючи врегулювати ці питання в дусі взаємодопомоги, співробітництва і взаємної вигоди,
домовились про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони будуть взаємно сприяти здійсненню і розвитку автомобільного сполучення між обома країнами, а також транзитом по їх територіях в треті країни.
Стаття 2
Під регулярними перевезеннями пасажирів автобусами у відповідності з цією Угодою треба розуміти такі перевезення, які здійснюються по узгодженим між компетентними органами Договірних Сторін маршрутам, опублікованим розкладом і тарифам.
Стаття 3
1. Перевезення пасажирів автобусами у відповідності з цією Угодою будуть здійснюватись на основі дозволів.
2. Регулярні перевезення пасажирів автобусами повинні здійснюватись на основі дозволів, які видаються за взаємним погодженням компетентними органами Договірних Сторін. Компетентний орган кожної Договірної Сторони видає дозволи на ту дільницю маршруту, яка проходить по її території.
3. Дозволи не потрібні на виконання перевезень пасажирів автобусами:
а) коли група одного і того ж складу перевозиться на одному і тому ж автобусі на протязі всієї поїздки, починається і закінчується на території тієї Договірної Сторони, якій належить або за якою рахується автобус;
б) коли група одного і того ж складу перевозиться на одному і тому ж автобусі в одному напрямку на протязі всієї поїздки, що починається на території одної Договірної Сторони, якій належить або за якою рахується автобус і закінчується на території другої Договірної Сторони.
4. На характер перевезень, зазначених в п.3, не впливає заміна перевізників несправного автобуса придатним до експлуатації.
Стаття 4
Компетентні органи Договірних Сторін передають один одному пропозиції про відкриття регулярних автобусних ліній. Пропозиція має містити дані щодо маршруту, розкладу і тарифів, а також часу вводу лінії в експлуатацію, що передбачається.
Стаття 5
Прохання про видачу дозволів на нерегулярні перевезення пасажирів автобусами направляється безпосередньо компетентному органу другої Договірної Сторони. Прохання має містити дані про характер перевезень і тривалість перебування автобуса в країні призначення.
Стаття 6
Дозволи не потрібні для поїздок на легкових автомобілях.
Стаття 7
1. Перевезення вантажів, при якому пункт відправлення знаходиться на території одної Договірної Сторони, а пункт призначення на території другої Договірної Сторони, а також перевезення вантажів транзитом в треті країни, будуть здійснюватися на основі дозволів, які видаються компетентними органами Договірних Сторін.
2. На кожний вантажний автомобіль або автопоїзд повинен бути виданий окремий дозвіл. Кожний такий дозвіл дає право на здійснення одного рейсу туди і зворотно.
3. Компетентні органи Договірних Сторін щорічно будуть визначати, на основі паритету, кількість дозволів на перевезення вантажів, що взаємно видаються.
Стаття 8
Дозволи не потрібні на виконання перевезень:
а) рухомого майна при переселенні;
б) експонатів, устаткування і матеріалів, призначених для ярмарок і виставок;
в) транспортних засобів, тварин, спортивного інвентарю і майна, призначеного для проведення спортивних заходів;
г) театральних декорацій та реквізиту, музичних інструментів, устаткування для кінозйомок, радіо, телевізійних передач;
д) тіл або праху померлих.
Виключення, передбачені в пунктах "б","в","г", діють у випадках, коли вантаж підлягає поверненню на територію тієї Договірної Сторони, якій належить автотранспорт, або якщо вантаж перевозиться транзитом в треті країни.
Стаття 9
................Перейти до повного тексту