- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про передачу і приймання осіб
( Угоду ратифіковано Законом
N 107/98-ВР від 10.02.98 )
Уряд України і Уряд Латвійської Республіки, які надалі іменуються "Сторони",
з метою врегулювання передачі та приймання громадян своїх держав, громадян третіх держав та осіб без громадянства,
домовились про таке:
Стаття 1
1. Кожна із Сторін за поданням іншої Сторони негайно і без зайвих формальностей прийме особу, яка не виконує необхідні умови в'їзду або перебування на території держави іншої Сторони, якщо буде доведено або будуть вагомі підстави вважати, що ця особа є громадянином держави Сторони, якій її передають.
2. Сторона, яка передає, прийме цю особу назад на тих же умовах, якщо буде встановлено, що ця особа не мала громадянства держави Сторони, яка приймає і до неї не могли бути застосовані положення пунктів 1-3 Статті 5 цієї Угоди.
Стаття 2
Положення Статті 1 цієї Угоди також поширюються на:
а) громадян третіх держав та осіб без громадянства, які мають дозвіл на проживання на територіях держав Сторін,
b) осіб, які після прибуття на територію держави однієї Сторони втратили громадянство держави іншої Сторони без набуття громадянства будь-якої держави.
Стаття 3
Кожна із Сторін у випадку, коли вона має намір передати осіб, згаданих у Статтях 1 і 2 цієї Угоди, які за станом здоров'я або у зв'язку з іншими серйозними причинами потребують спеціального догляду, зобов'язана інформувати про це іншу Сторону. Відповідь іншої Сторони про місце і час приймання таких осіб повинна надійти не пізніше семи (7) днів після отримання повідомлення.
Стаття 4
1. Сторони до набуття чинності цією Угодою обміняються по дипломатичних каналах зразками документів, які можуть бути доказом громадянства держав Сторін і зразками документів проживання на їх територіях громадян третіх держав і осіб без громадянства.
2. У випадку введення нових або внесення змін в документи, що зазначені в пункті 1 цієї Статті, Сторони не пізніше, ніж за тридцять (30) днів проінформують про це одна одну і передадуть зразки нових або змінених документів.
Стаття 5
1. Кожна із Сторін прийме громадян третіх держав або осіб без громадянства, якщо буде доведено, що зазначені особи незаконно в'їхали безпосередньо з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони.
2. Якщо з моменту незаконного в'їзду осіб, зазначених у пункті 1 цієї Статті на територію держави іншої Сторони пройшло не більше семидесяти двох (72) годин, то Сторона, яка приймає, прийме зазначену особу негайно і без зайвих формальностей.
3. В інших випадках заява про намір передати таку особу іншій Стороні повинна бути зроблена Стороною, яка передає, не пізніше вісімнадцяти (18) місяців від дня незаконного в'їзду на територію держави Сторони, яка передає і містити докази, які підтверджують факт такого незаконного в'їзду. Відповідь Сторони, яка приймає, повинна надійти не пізніше п'ятнадцяти (15) днів після отримання такої заяви.
4. У випадку, якщо в подальшому буде встановлено, що громадянин третьої держави або особа без громадянства, які були передані, незаконно потрапили на територію держави однієї Сторони не з території держави іншої Сторони, то Сторона, яка передала їх раніше, прийме назад цих осіб на протязі тридцяти (30) днів від дня їх передачі.
5. Положення цієї Статті застосовуються тільки у відношенні випадків, які мали місце після набуття чинності цією Угодою.
Стаття 6
1. Кожна із Сторін забезпечуватиме відповідне супроводження видвореного з території держави іншої Сторони громадянина третьої держави або особи без громадянства по своїй території, якщо Сторона, яка передає, зробить запит про таке супроводження та забезпечить приймання цієї особи державою призначення або транзиту.
2. В транзиті по території держав Сторін може бути відмовлено, якщо громадянин третьої держави або особа без громадянства в державі призначення або в державі транзиту можуть бути піддані жорстокому поводженню, засуджені до страти чи піддані переслідуванню за ознаками раси, релігії, національності, належності до певної соціальної групи або через його політичні переконання.
Стаття 7
1. Запит про супроводження подається і розглядається Міністерством внутрішніх справ України або Міністерством внутрішніх справ Латвійської Республіки.
2. Запит про супроводження повинен містити:
а) установчі дані особи, яку передають;
b) повідомлення про відсутність передбачених в пункті 2 Статті 6 цієї Угоди обставин, що перешкоджають супроводженню і транзиту;
c) повідомлення про забезпечення приймання осіб державою призначення або транзиту;
d) дані про дату, місце і час передачі особи.
3. У виконанні запиту про супроводження осіб, яких передають, може бути відмовлено за підставами, викладеними в пункті 2 Статті 6 цієї Угоди. Відповідь про причини відмови від супроводження таких осіб повідомляється Стороні, яка має намір передати таких осіб, протягом трьох (3) днів.
................Перейти до повного тексту