- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Україною і Республікою Куба про торгівлю і співробітництво
Уряд України і Уряд Республіки Куба, які надалі іменуються Договірними Сторонами, керуючись прагненням розвивати і розширювати торговельні відносини і співробітництво, виходячи із принципів рівноправності та взаємної вигоди, і з метою більш ефективного використання економічних і торговельних можливостей обох Сторін, домовилиси про нижчевикладене:
Стаття 1
Договірні Сторони висловлюють свою готовність встановити і розвивати тривалі, всебічні і взаємовигідні торговельні відносини і співробітництво, приймаючи з цієї метою, в межах своєї компетенції, правові положення, що сприятимуть реалізації вищеозначеного.
Стаття 2
Договірні Сторони погоджуються надати одна одній безумовний режим найбільшого сприяння щодо товарообміну та інших форм економічних зв'язків. Зокрема, режим найбільшого сприяння буде надаватися в усьому, що стосується мита і податків, консульських зборів і податків, які будуть або можуть бути застосовані до імпорту, експорту, транзиту та зберігання товарів в тому, що стосується способів їхнього стягнення, а також відносно митних процедур і формальностей. Договірні Сторони погоджуються також надати одна одній режим найбільшого сприяння з усіх питань, що пов'язані з морським і повітряним сполученням. Зокрема, судна при виході, вході і під час перебування в українських і кубинських портах, будуть користуватися найбільш сприятливими умовами, які обидві Сторони нададуть суднам під прапором третіх держав.
Стаття 3
Незважаючи на викладене в Статті 2 цієї Угоди, режим найбільшого сприяння не поширюється на переваги та пільги:
а) що випливають із митних союзів, зон вільної торгівлі та інших форм економічної інтеграції, які одна із Договірних Сторін надала або надасть будь-якій із сусідніх держав, з метою полегшення прикордонної або міжрегіональної торгівлі;
б) які Республіка Куба надала або надасть країнам, що розвиваються;
в) які Україна окремо надала або надасть іншим державам, що входили до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік.
Стаття 4
Компетентні органи Договірних Сторін нададуть необхідну допомогу уповноваженим учасникам взаємних зовнішньоекономічних зв'язків в успішному виконанні цієї Угоди і в розвитку нових форм співробітництва. Таким чином забезпечується, що в торгівлі між двома державами приймуть участь всі зацікавлені юридичні особи та організації без будь-якої дискримінації за характером їхнього капіталу - приватного, державного чи змішаного.
Стаття 5
Договірні Сторони забезпечать своєчасну видачу експортно-імпортних ліцензій, які необхідні для належного розвитку і виконання товарообміну, що випливають із цієї Угоди в період її дії.
Стаття 6
Конкретні умови поставки товарів і надання послуг будуть установлюватися в контрактах, що укладатимуться між уповноваженими учасниками взаємних зовнішньоекономічних зв'язків, відповідно до національного законодавства кожної із Договірних Сторін і з дотриманням міжнародних торговельних норм і практики. Без шкоди передбаченому в попередньому абзаці Договірні Сторони можуть з метою полегшення оформлення договорів по торговельних угодах погоджувати загальні умови поставки товарів для їх нормативного, факультативного або доповнюючого використання, що має бути встановлено в контрактах купівлі-продажу.
Стаття 7
Будь-які претензії та спори, які можуть виникнути між уповноваженими учасниками взаємних зовнішньоекономічних зв'язків внаслідок тлумачення або виконання контрактів або угод, що випливають із товарообігу, будуть відноситися, якщо інше не погоджено, до виключної компетенції арбітражних судів (постійних або "ад-хок"), які створені на території Договірних Сторін, або на території третіх держав, яку визначать Сторони, що підписують контракти. Останні можуть, також, визначати застосовуване матеріальне право, норми та процедуру, а також місце слухання справи.
Стаття 8
Товарообмін і надання послуг між Україною і Республікою Куба будуть здійснюватися, як правило, на основі списків, що додаються до підписуємих щорічних протоколів про товарообіг, що не виключає і не обмежує можливості обміну товарами та послугами, які не включені в зазначені протоколи. При цьому, обсяг вартості товарів, які поставляються за індикативними списками, що додаються до щорічних Протоколів про товарообіг, не буде перевищувати загальних щорічних обсягів вартості товарообігу, які погоджені обома Сторонами.
Стаття 9
Ціни, які встановлюються в контрактах купівлі-продажу, що укладаються на поставку товарів і надання послуг, які є предметом взаємної торгівлі, що випливає із цієї Угоди, будуть визначатися на основі світових цін і на умовах, які прийняті в практиці міжнародної торгівлі, з урахуванням технічного рівня і якості товарів. Що стосується цукру, який поставляється Кубинською Стороною, ціна буде установлюватися на основі спеціальних угод, з урахуванням особливостей світової торгівлі цим товаром. Уповноважені учасники взаємних зовнішньоекономічних зв'язків при підписанні контрактів будуть погоджувати ціни на товари, як правило, на умовах "КАФ" для українських товарів і на умовах "ФОБ" для кубинських товарів.
................Перейти до повного тексту