1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір
про дружбу і співробітництво між Україною і Киргизькою Республікою
( Договір ратифіковано Законом N 106/97-ВР від 21.02.97 )
Україна і Киргизька Республіка, далі "Високі Договірні Сторони",
спираючись на дружні відносини між двома державами, що історично склалися, традиції добрих взаємин і взаємодії своїх народів,
прагнучи до розширення й розвитку економічних і культурних зв'язків що склалися, зміцнення відносин дружби і взаємовигідного співробітництва, які відповідають національним інтересам обох держав,
підтверджуючи свою прихильність до норм міжнародного права, передусім до цілей та принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, і дотримуючись зобов'язань, прийнятих у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі,
зобов'язуючись дотримуватися загальновизнаних міжнародних норм в галузі прав людини,
прагнучи надати нової якості своїм відносинам, виходячи з бажання будувати свої міждержавні взаємини на основі взаєморозуміння, справедливості й невтручання у внутрішні справи одна однієї,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони будують свої відносини як дружні держави, послідовно керуючись принципами взаємної поваги державного суверенітету й територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів і незастосування сили чи загрози силою, економічних або інших способів тиску, рівноправності й невтручання у внутрішні справи, поваги й дотримання прав людини і основних свобод, сумлінного виконання своїх зобов'язань, а також іншими загальновизнаними нормами міжнародного права.
Стаття 2
Високі Договірні Сторони співпрацюють у справі розвитку та зміцнення дружніх відносин, захисту прав людини, забезпечення безпеки народів, а також двостороннього політичного, економічного, науково-технічного, культурного, гуманітарного та екологічного співробітництва.
Стаття 3
Високі Договірні Сторони взаємодіють з метою зміцнення миру, підвищення стабільності та безпеки як у глобальному, так і в регіональному масштабі.
Високі Договірні Сторони сприяють продовженню процесу роззброєння та зміцнення загальної безпеки, а також посиленню миротворчої ролі ООН.
Високі Договірні Сторони проводять консультації з питань, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 4
Кожна з Високих Договірних Сторін утримується від підтримки будь-яких дій або заходів, спрямованих проти іншої Високої Договірної Сторони, або від участі в таких діях і не допускає, щоб її територія була використана з метою підготовки чи здійснення агресії або інших насильницьких дій проти іншої Високої Договірної Сторони.
У випадку виникнення ситуації, яка створює, на думку однієї з Високих Договірних Сторін, загрозу миру, порушує мир в регіоні чи інтереси її безпеки, Високі Договірні Сторони, в разі необхідності, можуть вступати у консультації з метою координації своїх позицій.
Стаття 5
Кожна з Високих Договірних Сторін гарантує громадянам іншої Високої Договірної Сторони, а також особам без громадянства, котрі проживають на її території, незалежно від їхньої національної належності, віросповідання чи інших відмінностей, громадянські, політичні, соціальні, економічні та культурні права і свободи згідно із загальновизнаними міжнародними нормами в галузі прав людини.
Високі Договірні Сторони укладають Консульську конвенцію, Договір про правову допомогу в цивільних, сімейних і кримінальних справах та інші угоди, що гарантують права своїх громадян, котрі проживають на території іншої Високої Договірної Сторони.
Стаття 6
Високі Договірні Сторони зобов'язуються здійснювати на своїй території ефективні заходи, включаючи прийняття відповідних законодавчих актів, для відвернення й припинення будь-яких дій, що являють собою підбурювання до насильства проти осіб чи груп, яке грунтується на національній, расовій, етнічній, мовній або релігійній нетерпимості, ворожості чи ненависті.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони сприяють розвитку і збереженню етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин, які населяють їхню територію, та беруть їх під свій захист.
Високі Договірні Сторони укладають угоди про співробітництво з метою забезпечення прав і законних інтересів осіб, котрі належать до етнічних, мовних, культурних і релігійних меншин.
Стаття 8
Високі Договірні Сторони визнають і поважають територіальну цілісність і непорушність нині існуючих кордонів Киргизької Республіки і України.
Високі Договірні Сторони забороняють і припиняють створення і протиправну діяльність на своїй території організацій, груп та окремих осіб, спрямовану проти незалежності, територіальної цілісності кожної з держав.
Стаття 9
Високі Договірні Сторони сприяють розвитку і поглибленню економічних відносин, що склалися, на основі рівності та взаємної вигоди на принципах вільної торгівлі, дотримуючись правил і норм ГАТТ-СОТ, створенню сприятливих економічних, фінансових і правових умов для підприємницької та іншої господарської діяльності, включаючи стимулювання і взаємний захист інвестицій, всіляко заохочують різні форми кооперації і прямих зв'язків господарюючих суб'єктів усіх форм власності обох держав.
Стаття 10

................
Перейти до повного тексту