- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою
( Угоду ратифіковано Законом
N 66/95-ВР від 15.02.95 )
Уряд України і Канади (далі "Сторони"), керуючись
Декларацією про відносини між Україною і Канадою від 22 вересня 1991 року, Спільною Декларацією про встановлення дипломатичних відносин від 27 січня 1992 року, а також Меморандумом про взаєморозуміння між Урядами України і Канади від 23 вересня 1992 року, бажаючи закласти політичні підвалини для довгострокового, конструктивного і динамічного партнерства, як на двосторонній, так і багатосторонній основі, підтверджуючи свою повагу і відданість демократичним принципам і нормам у відносинах між суверенними державами, які мають розвиватися на засадах партнерства, взаємної довіри, відданості загальним цінностям та ідеалам свободи, демократії, справедливості, солідарності та людської гідності, підверджуючи вірність верховенству закону, правам людини і основним свободам, відзначаючи важливість зміцнення міжнародного миру і безпеки шляхом запобігання конфліктам, урегулювання кризових ситуацій, роззброєння та запобігання розповсюдженню ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення, усвідомлюючи спільну відповідальність, як держав-членів Організації Об'єднаних Націй, за побудову, разом з іншими країнами, нового світового політичного та економічного порядку, основаного на соціальній справедливості і правах людини, повазі до національної незалежності, територіальної цілісності та збереження навколишнього середовища, а також бажаючи зміцнити історично тісні зв'язки між їхніми народами і сприяти подальшому розвиткові двостороннього співробітництва в усіх можливих галузях і сферах на взаємну користь, домовилися про таке:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони погоджуються розвивати відносини між собою як дружні держави відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй, відповідних документів в галузі прав людини, а також принципів і зобов'язань в рамках Наради з безпеки і співробітництва в Європі. Їхні взаємовідносини характеризуватимуться взаємною довірою, повагою, солідарністю, співробітництвом і спільною відданістю демократії та економічній свободі.
Вони виконуватимуть в дусі доброї волі свої зобов'язання за міжнародним правом і сприятимуть розвиткові добросусідства у відносинах між собою і з усіма іншими державами.
Сторони співробітничатимуть в рамках відповідних міжнародних організацій з метою утвердження прав людини, демократичних цінностей, соціальної справедливості і процвітання.
Стаття 2
Високі Договірні Сторони погоджуються утримуватись від погрози силою або використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності одна одної і вирішувати будь-які спори між ними політичними засобами, і з цією метою використовувати механізми Організації Об'єднаних Націй, Наради з безпеки і співробітництва в Європі та міжнародні угоди, сторонами яких вони є.
Стаття 3
Високі Договірні Сторони погоджуються підтримувати регулярний діалог на найвищому політичному рівні двох країн з принципових питань їх двосторонніх відносин, розвитку їхніх країн, як і з питань, що мають обопільний та міжнародний характер.
Сторони сприятимуть розвиткові співробітництва на всіх рівнях, включаючи консультації між міністрами закордонних справ, законодавчими і виконавчими органами, громадськими діячами і приватними організаціями з метою забезпечення подальшого розширення і поглиблення їхніх двосторонніх відносин і координації їх позицій з міжнародних питань.
Сторони проводитимуть конструктивні переговори з двосторонніх питань, поважаючи прагнення та інтереси одна одної.
У разі необхідності і за взаємною домовленістю будуть створені змішані Комісії або інші постійні і спеціальні органи.
Стаття 4
Високі Договірні Сторони підтверджують свої відповідні зобов'язання в галузі контролю над озброєнням. Вони підтримуватимуть міжнародні зусилля, спрямовані на скорочення рівнів збройних сил і створення мір довір'я.
Сторони знову підтверджують свою неухильну відданість принципам Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Конвенції про знищення біологічної і токсичної зброї - 1972 року, а також Конвенції про заборону розвитку, виробництва, накопичення та використання хімічної зброї та її знищення - 1993 року.
Сторони продовжать двостороннє співробітництво з метою вирішення найважливіших питань на Конференції з роззброєння.
Сторони погоджуються вживати заходів, включаючи контроль над експортом, з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення і відповідних технологій.
Сторони співробітничатимуть у питаннях конверсії оборонних галузей промисловості в технологічно і економічно конкурентне цивільне виробництво.
Стаття 5
Високі Договірні Сторони розширюватимуть і посилюватимуть співробітництво в рамках Організації Об'єднаних Націй з метою зміцнення миротворчої ролі Організації, включаючи запобігання конфліктам та кризовим ситуаціям, досягнення більшої ефективності системи колективної безпеки, передбаченої Статутом ООН, нарощування внеску Організації Об'єднаних Націй у вирішення сучасних глобальних проблем і формування нового і справедливого світового порядку.
Стаття 6
Високі Договірні Сторони робитимуть все від них залежне для сприяння розвиткові взаєморозуміння і співробітництва в Європі. Вони співпрацюватимуть з метою посилення ефективності Наради з безпеки і співробітництва в Європі, насамперед як механізму запобігання конфліктам і їх мирного вирішення, захисту прав людини і прав національних меншин, а також розвиткові демократичних інститутів.
Стаття 7
Високі Договірні Сторони сприятимуть розвиткові і створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, включаючи торгівлю та інвестування спільних підприємств. Вони заохочуватимуть підприємницьку діяльність між двома країнами, відповідно до ринкових реформ в Україні та її інтеграцію в світову економіку.
................Перейти до повного тексту