- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Вірменія про співробітництво в галузі залізничного транспорту
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1223 від 03.08.2000 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Вірменія (далі "Договірні Сторони"),
гунтуючись на принципах рівноправного партнерства і взаємної поваги,
надаючи значення координації і спільної діяльності залізничного транспорту обох держав,
признаючи виняткову важливість залізничних перевезень пасажирів і вантажів як у двосторонньому сполученні, так і транзитом у треті країни,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
1. Договірні Сторони тісно співпрацюють і погоджують свої позиції в галузі залізничного транспорту в рамках міжнародних багатосторонніх угод, учасниками яких вони є.
2. Договірні Сторони здійснюють співробітництво, надають одна одній необхідну допомогу із метою подальшого розвитку залізничного сполучення між обома країнами і приймають необхідні заходи щодо удосконалювання міжнародних перевезень пасажирів і вантажів.
3. Договірні Сторони, вважають за доцільне підтримувати регулярне виробничо-технічне, економічне і наукове співробітництво в галузі залізничного транспорту.
4. Кожна з Договірних Сторін забезпечує в рамках законодавства держав Договірних Сторін і чинних міжнародних правил необхідні умови для безперешкодного перевезення пасажирів, транспортування вантажів, багажу і пошти, проїзду рухомого складу як між обома державами, так і транзитом по їхніх територіях у треті країни.
Стаття 2
Терміни, що використовуються в цій Угоді, мають таке значення:
1. "Компетентні органи Договірних Сторін":
з української сторони - Міністерство транспорту України;
з вірменської сторони - Міністерство транспорту республіки Вірменія
2. "Залізниці Договірних Сторін":
з української сторони - Державна адміністрація залізничного транспорту України (Укрзалізниця);
з вірменської сторони - Державне підприємство особливого призначення "Залізниця Вірменії"
3. "Службовий персонал Договірних Сторін":
працівники Компетентних органів, Залізниць Договірних Сторін, які безпосередньо виконують задачі, що випливають із цієї Угоди.
Стаття 3
Договірні Сторони погодилися дотримуватися чинного на залізничному транспорті порядку здійснення перевезень пасажирів і вантажів, відповідно до міжнародних договорів в галузі залізничного транспорту, учасниками яких вони є.
Стаття 4
Договірні Сторони доручають Компетентним органам і Залізницям Договірних Сторін, у рамках своїх компетенцій, для укладання угод, що встановлюють детальний, стосовно до конкретних умов, порядок реалізації положень цієї Угоди.
Стаття 5
1. Договірні Сторони зобов'язуються забезпечити безперешкодний прийом і просування транзитних вантажів, що прямують залізницями обох держав. Організація перевезень вантажів залізничним транспортом із території України транзитом по території Республіки Вірменія і з Республіки Вірменія транзитом по території України, а також транзитом із третіх країн у треті країни і порядок розрахунків регулюються двосторонніми угодами між Залізницями Договірних Сторін і багатосторонніми міжнародними договорами в галузі залізничного транспорту, учасниками яких вони є.
Для оперативного вирішення питань транзитних перевезень Залізниця однієї Договірної Сторони може відкривати на території держави іншої Договірної Сторони своє представництво, відповідно до законодавства Сторін.
2. Правила технічної експлуатації залізниць, норми утримання найважливіших споруд, пристроїв, рухомого складу і вимоги, що ставляться до них, умови забезпечення збереження вантажів, що перевозяться, система організації руху поїздів та принципи сигналізації на залізницях обох держав регулюються узгодженими Залізницями Договірних Сторін нормативними документами.
Стаття 6
1. Договірні Сторони визнають необхідним здійснювати скоординовану тарифну політику на залізничному транспорті обох держав.
2. Тарифи іпорядок розрахунків у міжнародному залізничному сполученні встановлюються двосторонніми угодами між Компетентними органами і Залізницями Договірних Сторін і багатосторонніми міжнародними договорами в галузі залізничного транспорту, учасниками яких вони є.
Стаття 7
Залізниці Договірних Сторін забезпечують невідкладне інформування один одного про виникнення перешкод для здійснення залізничного сполучення між обома країнами на територіях своїх держав, а також про усунення цих перешкод.
Стаття 8
Договірні Сторони сприяють одна одній у забезпеченні взаємних поставок рухомого складу, обладнання, машин, механізмів, запасних частин, деталей верхньої будови колії, нафтопродуктів та інших матеріальних ресурсів для потреб залізниць на взаємовигідних умовах.
Стаття 9
1. Компетентні органи Договірних Сторін і Залізниці Договірних Сторін за взаємним узгодженням можуть спрямовувати на територію держави кожній із Договірних Сторін службовий персонал для виконання задач, що випливають із цієї Угоди.
2. Перетинання державного кордону службовим персоналом Договірних Сторін для виконання задач, що випливають із цієї Угоди, здійснюється у встановлених пунктах пропуску відповідно до законодавства держав Договірних Сторін і міжнародних договорів, учасниками яких є Договірні Сторони.
3. Службовий персонал однієї Договірної Сторони:
................Перейти до повного тексту