- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Арабської Республіки Єгипет про торговельне судноплавство
( Угоду ратифіковано Законом
N 2024-III від 05.10.2000 )
Дата підписання: 29.03.1997
Дата ратифікації: 05.10.2000
Дата набуття чинності: 05.10.2000
Уряд України і Уряд Арабської Республіки Єгипет, у подальшому - Договірні Сторони;
бажаючи розвивати торговельне судноплавство між двома країнами на засадах рівності та взаємної вигоди і робити внесок до розвитку міжнародного судноплавства на засадах принципів свободи мореплавства, погодились про нижченаведене:
Стаття I
Метою даної Угоди є:
- Організовувати і розвивати взаємовідносини між двома державами в сфері торговельного судноплавства,
- Забезпечувати найкращу координацію судноплавства,
- Уникати дій, що завдають шкоди нормальному розвитку морської діяльності,
- Сприяти загальному розвитку торговельних і економічних відносин між двома державами в цілому,
- Співпрацювати в сфері суднобудівництва й судноремонту.
Стаття II
У цій Угоді:
1. Термін "Компетентна Влада" означає:
в Україні - Міністерство транспорту;
в Арабській Республіці Єгипет - Міністерство морського транспорту.
2. Термін "судно Договірної Сторони" означає будь-яке судно, що зареєстроване на території цієї Сторони і несе її прапор згідно з її законами.
Цей термін, однак, не включає:
- Військові кораблі, інші цивільні судна, що збудовані або використовуються за некомерційним призначенням,
- Рибальські судна.
3. Термін "член екіпажу судна" означає капітана чи будь-яку особу, яка дійсно зайнята під час рейсу на борту судна виконанням обов'язків, що пов'язані з експлуатацією й обслуговуванням судна та чиє ім'я включено до суднової ролі.
4. Термін "судноплавна компанія Договірної Сторони" означає будь-яку торговельну судноплавну компанію, яка має свою юридичну адресу на території однієї з Договірних Сторін і визнається як така Компетентною Владою цієї Договірної Сторони.
Стаття III
Ця Угода поширюється на територію України з одного боку і на територію Арабської Республіки Єгипет, - з другого боку.
Однак, положення даної Угоди не поширюються на:
- Види діяльності, що зарезервовані за законами кожної з Договірних Сторін для національного підприємництва, включаючи, зокрема, каботаж, буксирування, лоцманську проводку, рятування, портові послуги, морську допомогу, рибальську діяльність у територіальних водах кожної з Договірних Сторін і судноплавство по внутрішніх водних шляхах;
- Судноплавство в Суецькому каналі;
- Правила в'їзду і перебування іноземців.
Стаття IV
1. Ця Угода регулює відносини між двома державами в сфері торговельного судноплавства.
Договірні Сторони підтверджують свою прихильність до принципів свободи торговельного судноплавства і згоджуються уникати дій, що завдають шкоди діяльності їхніх суден та нормальному розвитку міжнародного судноплавства.
2. Кожна Договірна Сторона забезпечує суднам іншої Договірної Сторони таке ж ставлення, як і до своїх власних суден, у частині вільного доступу до портів, використання портів для навантаження й розвантаження вантажів і для посадки й висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій і користування всіма існуючими послугами для мореплавства.
3. Положення пункту 2 цієї Статті не зобов'язують будь-яку Договірну Сторону поширювати на судна іншої Договірної Сторони виключення з обов'язкової лоцманської проводки, що надаються своїм власним суднам.
4. Кожна Договірна Сторона гарантує суднам іншої Договірної Сторони недискримінаційне відношення в частині портових зборів і податків у відповідності до тарифів для іноземних суден.
Стаття V
Договірні Сторони вживуть у межах свого законодавства всі можливі заходи для скорочення простоїв суден їхніх судноплавних компаній у їхніх портах і спрощення адміністративних, митних і карантинних формальностей.
Стаття VI
Договірні Сторони згоджуються:
1) сприяти участі суден обох Договірних Сторін в усіх перевезеннях двосторонньої морської торгівлі, незважаючи на умови торговельних контрактів (ФОБ, СІФ).
З цією метою вони, зокрема, будуть заохочувати створення спільних судноплавних ліній у відповідності до принципів рівності та взаємної вигоди;
2) не перешкоджати участі суден однієї Договірної Сторони в перевезеннях вантажів морської торгівлі між портами іншої Договірної Сторони і портами третіх країн;
3) що умови цієї Статті не обмежують право суден третіх країн брати участь у перевезеннях вантажів морської торгівлі між портами Договірних Сторін.
Стаття VII
Кожна Договірна Сторона визнає посвідчення особи моряків, видані Компетентною Владою іншої Договірної Сторони.
Такими посвідченнями особи є:
- для України - Посвідчення особи моряка або паспорт моряка;
- для Арабської Республіки Єгипет - Паспорт моряка.
Стаття VIII
Будь-яка особа - власник документів посвідчення особи, зазначених у Статті VII, має право, незалежно від використаного виду транспорту:
1) прибувати на територію іншої Договірної Сторони для прямування на певне судно у певному порту цієї держави;
2) перетинати територію іншої Договірної Сторони для прямування на певне судно, яке стоїть у певнім порту, або переводу з судна, яке туди заходить, на інше судно, яке стоїть у порту Договірної Сторони чи в порту за кордоном, з дотриманням законів і правил, чинних на кожній з територій.
................Перейти до повного тексту