1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Комюніке


Спільне українсько-єгипетське комюніке
Дата підписання: 22.12.1992
Дата набуття чинності: 22.12.1992
На запрошення Його Величності Президента Арабської Республіки Єгипет Мухаммеда Хосні Мубарака Його Величність Президент України Леонід Кравчук здійснив офіційний візит до Арабської Республіки Єгипет з 21 по 23 грудня 1992 року.
Президент Леонід Кравчук і Президент Мухаммед Хосні Мубарак провели переговори і зустрічі, які пройшли в дружній і конструктивній атмосфері. Президенти і члени двох делегацій обговорили питання двосторонніх відносин, а також питання, що становлять взаємний інтерес.
Сторони, виходячи з їх взаємного бажання зміцнити дружні відносини, розглянули шляхи розвитку співробітництва між Україною і Єгиптом, що відповідає їх взаємним інтересам та їх прагненню до кращого майбутнього.
В ході переговорів Сторони проінформували одна одну про політичні, економічні і соціальні процеси, що відбуваються в обох країнах. Мав місце також обмін думками з різних міжнародних питань. Сторони підкреслили важливість проведення регулярних консультацій на різних рівнях для динамічного розвитку двосторонніх відносин, а також для координації своїх позицій з питань підтримання міжнародного миру і стабільності.
Сторони підтвердили свою переконаність в тому, що всеохоплюючий, міцний і справедливий мир на Близькому Сході може бути досягнутий тільки мирними, політичними засобами на основі принципу "земля в обмін на мир" і виконання резолюцій Ради Безпеки 242 і 338, а також здійснення законних прав палестинського народу. Сторони висловили свою підтримку двостороннім і багатостороннім перевагам, що відбуваються, спрямованим на досягнення миру на Близькому Сході.
Сторони висловили глибоку занепокоєність продовженням кровопролитного конфлікту, нелюдської практики та політики етнічних "чисток" у Боснії та Герцеговині. Сторони підкреслили необхідність забезпечення виконання санкцій, введених проти Республіки Сербія і Чорногорія, а також нагальну потребу якнайшвидшого врегулювання конфлікту згідно з міжнародною законністю та резолюціями ООН.
Сторони висловили свою підтримку зусиллям, спрямованим на скликання конференції з національного примирення в Сомалі, а також міжнародним зусиллям, спрямованим на встановлення миру і стабільності, забезпечення доставки гуманітарної допомоги народові Сомалі згідно з резолюцією 794 Ради Безпеки ООН від 3 грудня 1992 року, що гарантуватиме повернення Сомалі до міжнародного співробітництва як стабільної держави, яка прагне забезпечити прогрес свого народу.

................
Перейти до повного тексту