- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації з питань забезпечення екологічної безпеки та екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України
18 грудня 1998 року
Кабінет Міністрів України і Уряд Російської Федерації, далі Сторони,
визнаючи необхідність збереження навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів,
погодились про таке:
Стаття 1
Російська Сторона з дати підписання цієї Угоди і протягом усього терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України:
Забезпечує дотримання Чорноморським флотом Російської Федерації вимог чинного законодавства України у сфері охорони навколишнього природного середовища, радіаційної безпеки і раціонального використання природних ресурсів. Платежі за викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями та установами Чорноморського флоту Російської Федерації і відшкодування екологічної шкоди, крім аварійних випадків, пов'язаної з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, входять до складу компенсаційних виплат Російської Федерації Україні, що передбачено
Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаєморозрахунки, пов'язані з розподілом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Допускає відповідно до Положення про порядок здійснення Україною державного екологічного контролю в місцях базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, яке є невід'ємною частиною цієї Угоди, відвідування посадовими особами державних органів України з охорони навколишнього природного середовища військових формувань, суден, підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Інформує місцеві органи влади та державні органи України з охорони навколишнього природного середовища негайно про всі аварійні ситуації екологічного характеру, у тому числі пов'язані з використанням джерел іонізуючого випромінювання, а також про поставку військовим формуванням і на судна, підприємства, в організації та установи Чорноморського флоту Російської Федерації на території України нових джерел іонізуючого випромінювання і високотоксичних речовин та про їх переміщення територією України.
Вживає узгоджених з місцевими органами влади заходів щодо ліквідації наслідків аварійного забруднення навколишнього природного середовища військовими формуваннями, суднами, підприємствами, організаціями і установами Чорноморського флоту Російської Федерації і відшкодовує збитки в порядку, передбаченому для аналогічних об'єктів України.
Надає в установленому чинним законодавством України порядку статистичні дані щодо викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Узгоджує в установленому чинним законодавством України порядку проекти будівництва та реконструкції природоохоронних споруд і об'єктів у місцях перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
Стаття 2
Російська Сторона зобов'язується:
до 2005 року забезпечити будівництво (реконструкцію) та введення в дію необхідної кількості плавучих і стаціонарних об'єктів для приймання і очищення локальних вод, технічних, побутових та харчових відходів з кораблів і суден Чорноморського флоту Російської Федерації на території України;
до 2012 року провести дообладнання кораблів і суден, які їй належать, водоочисними технічними засобами, ємностями для накопичення, системами та пристроями для видалення корабельних відходів.
Стаття 3
Сторони зобов'язуються:
вживати заходів щодо припинення забруднення навколишнього природного середовища, а також здійснювати заходи з усунення наслідків забруднень, допущених Чорноморським флотом колишнього СРСР у минулому, та поліпшення екологічного стану в місцях спільного базування Чорноморського флоту Російської Федерації та Військово-Морських Сил України. Обсяг, порядок, фінансування та терміни здійснення заходів визначаються Сторонами;
у разі спільного використання природоохоронних споруд у випадку необхідності провести будівництво (реконструкцію) об'єктів каналізації, водо- та газоочисних споруд, нафтобаз, теплоцентралей.
Фінансування проектування, будівництва (реконструкції) спільних природоохоронних об'єктів здійснюється за рахунок пайової участі Сторін пропорційно обсягам скидів (викидів) забруднюючих речовин і утворення відходів. Обсяг пайової участі визначається в кожному конкретному випадку Сторонами.
Стаття 4
Українська Сторона проводить екологічне обстеження та експертизу територій місць базування військових формувань, підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації на території України з метою визначення фактичного їх стану, розроблення у разі необхідності заходів з усунення наслідків забруднення і не висуває претензій Російській Стороні за допущене забруднення навколишнього середовища Чорноморським флотом колишнього СРСР. Представники Російської Сторони беруть участь у цій роботі. Результати обстеження, експертизи та план заходів оформлюються протоколами і підписуються представниками Сторін.
................Перейти до повного тексту