- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Торговельна угода між Україною та Боснією і Герцеговиною
( Угоду ратифіковано Законом
N 1286-IV від 18.11.2003, ВВР, 2004, N 12, ст.158 )
Дата підписання: 13.03.2002 р.
Дата ратифікації: 18.11.2003 р.
Дата набуття чинності: 22.12.2003 р.
Україна та Боснія і Герцеговина, (далі - "Договірні Сторони"),
поважаючи наміри України та Боснії і Герцеговини брати активну участь в процесі економічної інтеграції в Європі,
бажаючи просувати та зміцнювати торговельно-економічні відносини між двома країнами,
будучи твердо переконані в необхідності довготривалого та ефективного співробітництва, яке відповідатиме інтересам обох держав, та
враховуючи принципи Світової організації торгівлі (СОТ),
домовились про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів своїх держав вживатимуть необхідних заходів з метою інтенсифікації та зміцнення їхніх торговельних відносин та співробітництва.
Стаття 2
Договірні Сторони по відношенню до обміну товарами, походженням з територій Договірних Сторін, нададуть одна одній режим найбільшого сприяння.
Стаття 3
При цьому положення Статті 2 цієї Угоди не застосовуватимуться до:
1. Переваг, які Договірні Сторони надають або надаватимуть в майбутньому прикордонним державам з метою полегшення прикордонного руху.
2. Переваг, які Договірні Сторони надають або надаватимуть в майбутньому третім державам на підставі угод про заснування митних союзів або зон вільної торгівлі, або на підставі тимчасових угод, які призведуть в подальшому до утворення митних союзів або зон вільної торгівлі, щодо яких Договірні Сторони є Сторонами.
Стаття 4
Імпорт та експорт товарів буде здійснюватись відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів Договірних Сторін, міжнародної торговельної практики, а також на підставі контрактів, укладених між фізичними та/або юридичними особами Договірних Сторін.
Стаття 5
1. У випадку, якщо будь-які з товарів імпортуються з території однієї Договірної Сторони на територію іншої Договірної Сторони в такій великій кількості або на таких умовах, які завдають або можуть завдати серйозних збитків національному товаровиробнику, який виробляє подібні або конкуруючі товари, Договірні Сторони негайно проведуть консультації з метою прийняття взаємоприйнятних рішень відповідно до Статті 12 цієї Угоди.
2. У разі, якщо протягом консультацій Договірні Сторони не досягнуть взаємоприйнятного рішення, Договірна Сторона, яка зазнає збитків, може вжити на період часу, який вона вважає достатнім, відповідних захисних заходів з метою зменшення або усунення збитків.
3. У виняткових обставинах, якщо зволікання може призвести до значних збитків, Договірна Сторона може вжити відповідних заходів без проведення попередніх консультацій за умови, що такі консультації будуть невідкладно проведені після введення зазначених заходів.
Стаття 6
Для досягнення цілей цієї Угоди Договірні Сторони заохочуватимуть та сприятимуть наступній діяльності організацій та підприємств обох Сторін:
a) Організація ділових зустрічей, торговельно-промислових ярмарків та виставок, семінарів і переговорів, обмінів делегаціями;
b) Обмін інформацією та досвідом щодо розвитку зовнішньої торгівлі;
c) Співробітництво з метою пошуку можливостей збільшення доступу до ринків третіх країн;
d) Визначення проблем, які заважають двосторонньому торговельному співробітництву та вироблення рекомендацій щодо розширення доступу товарів на ринки.
Стаття 7
Кожна Договірна Сторона відповідно до свого чинного законодавства та нормативно-правових актів звільнятиме наступні категорії товарів від мит та інших платежів:
a) Товари та матеріали, призначені для ярмарків та виставок та які не підлягають продажу;
b) Зразки товарів, які не представляють комерційної цінності;
................Перейти до повного тексту