- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Заява
Спільна заява Голови Верховної Ради УРСР Л.М.Кравчука і Президента Угорської Республіки А.Гьонца
27 вересня 1990 року в Києві відбулася зустріч Голови Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки Л.М.Кравчука і Президента Угорської Республіки А.Гьонца, який перебуває в Україні з офіційним візитом. У результаті переговорів, що відбулися, керівники двох Республік прийняли таку Спільну Заяву.
Українська Радянська Соціалістична Республіка і Угорська Республіка підтверджують своє прагнення підтримувати і розвивати взаємовигідне співробітництво та добросусідські відносини, що відповідають їхнім національним інтересам і не спрямовані проти третіх сторін, що є конкретним внеском у будівництво загальноєвропейського дому. Ці відносини і співробітництво грунтуються на
Статуті ООН, а також на
Хельсінкському Заключному акті та інших документах Наради з безпеки та співробітництва в Європі. Сторони урочисто заявляють про свою повагу до викладених у згаданих документах міжнародного права зобов'язань і загальновизнаних принципів та норм, а також свою волю застосовувати їх на практиці.
Українська РСР і Угорська Республіка підтверджують, що, виходячи із принципу самовизначення націй, народи України та Угорщини мають невід'ємне право в умовах повної свободи визначати свій внутрішній і зовнішній політичний статус без втручання зовні і здійснювати свій політичний, економічний, соціальний і культурний розвиток.
Українська РСР і Угорська Республіка заявляють про свою прихильність дотриманню згаданих вище принципів, включаючи принцип територіальної цілісності держав. Вони будуть утримуватись від будь-яких порушень цього принципу і від будь-яких дій, що мають на меті прямими чи опосередкованими засобами порушити територіальну цілісність одна одної. Жодні дії чи ситуації, які порушують цей принцип, не будуть визнаватися Сторонами законними.
Українська РСР і Угорська Республіка готові розвивати взаємовигідне співробітництво в політичній, економічній, екологічній, науково-технічній, інформаційній, культурній, гуманітарній, включаючи забезпечення прав національних меншостей, та інших сферах і заохочувати безпосередні зв'язки між підприємствами і установами, а також контакти між громадянами і громадськими організаціями. З метою зміцнення взаєморозуміння, добросусідства і дружби Сторони сприятимуть об'єктивному інформуванню населення про процеси, що проходять в обох країнах.
Сторони продовжили обмін думками, який було розпочато на зустрічі міністрів закордонних справ УРСР і УР у Будапешті в серпні ц.р., щодо перспектив заснування дипломатичних, консульських і торговельних представництв. Як перший крок у цьому напрямку вони погодились на встановлення консульських відносин та обмін консульськими установами і найближчим часом, враховуючи реальності, проведуть переговори щодо встановлення дипломатичних відносин у повному обсязі.
Виходячи з необхідності активізації торговельно-економічного співробітництва, Сторони домовились обговорити ці питання на міжурядовому рівні. З цією метою вони вирішили провести до кінця 1990 року підготовчу зустріч експертів, на якій будуть всебічно розглянуті технічні, правові, фінансові та інші питання. УРСР і УР домовились створити українсько-угорську фундацію по підготовці менеджерів для України.
Сторони підтвердили свою повагу щодо прав людини і основних свобод, включаючи свободу думки, совісті, політичних переконань для всіх, незалежно від раси, національності, мови, статі, майнового стану і релігії. Вони підкреслили, що повага до прав людини та основних свобод є найважливішим фактором миру, справедливості і безпеки, необхідних для розвитку дружніх відносин і співробітництва між обома державами.
................Перейти до повного тексту