1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння (МВР) між Державною Комісією з цінних паперів та фондового ринку України та Державною Комісією ринку цінних паперів Молдови
Дата підписання: 18.11.1997
Дата набуття чинності для України: з дня підписання
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України та Державна Комісія ринку цінних паперів Молдови, далі - Сторони, враховуючи активізацію міжнародної діяльності на ринках цінних паперів та ф'ючерсів і збільшення обміну інформації з цього питання, дійшли висновку про необхідність встановлення співробітництва і домовились про наступне:
1. Принципи побудови МВР
1. МВР - основний документ про співробітництво між Сторонами, але він не дає підстав до підписання будь-яких міжнародних правових зобов'язань між цими Сторонами. МВР не може змінювати чи замінювати будь-які закони чи вимоги з регулювання в Молдові чи в Україні. МВР не створює зобов'язань по відношенню до третіх сторін і не впливає на домовленості згідно з іншими МВР.
2. Метою даного МВР є захист інвесторів, а також подальший розвиток та інтеграція ринків цінних паперів та ф'ючерсів шляхом розробки плану співробітництва, поліпшення процесу взаємопорозуміння та обміну інформацією в обсязі, що дозволяють закони та правила регулювання в Молдові та Україні та наявність відповідних засобів у Сторін.
3. В рамках національного законодавства та правил регулювання ринку цінних паперів та ф'ючерсів кожна Сторона буде сприяти забезпеченню іншої Сторони, у разі можливості, будь-якою інформацією про порушення або передумови порушення, що виявлені, законів чи правил регулювання ринку цінних паперів та ф'ючерсів іншої Сторони.
2. Здійснення інформаційних запитів
1. Запити на одержання інформації повинні подаватися в письмовому вигляді. Терміновий запит про надання допомоги і відповідь на такий запит можна здійснювати на основі спрощених процедур, або за допомогою інших видів зв'язку окрім листування.
2. У запиті необхідно вказати наступне:
- загальний опис змісту запиту і мету надання допомоги або інформації;
- загальний опис допомоги, або інформації, або свідчень осіб, які необхідно надати;
- опис правопорушення чи передумови правопорушення, які є підставою для запиту;
- юридичні положення, які мають відношення до справи, яка є предметом запиту;
- кому це розкриття інформації необхідно та причина такого розкриття;
- необхідний термін часу, упродовж якого бажано надіслати відповідь.
3. Запитувана Сторона може, на власний розсуд, задовольнити, частково задовольнити або відхилити запит.
4. Вирішуючи питання про задоволення чи відхилення запиту, Сторони, що запитуються, повинні враховувати наступне:
- чи є зв'язок між порушенням законів чи правил регулювання у запиті з подібними порушеннями у країні Сторони, яку запрошують;
- чи може надаватися країною, що робить запит, рівнозначна повна допомога другої Сторони при аналогічному запиті;
- чи містить запит звернення до законів, що не визнані країною Сторони, до якої надсилається запит;
- чи не порушує надання знайденої інформації суспільних інтересів країни, до якої надсилається запит.
5. Сторони можуть надавати інформацію або домовлятися про її надання на добровільних засадах, але жоден запит не буде задовільнений, якщо умови МВР виконані, якщо Сторона, що надає інформацію, визначить, що інформація не підлягає під статтю МВР.

................
Перейти до повного тексту