1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Україною і Російською Федерацією про Об'єднане командування Чорноморським флотом на перехідний період
Україна і Російська Федерація, надалі іменовані "Сторони",
прагнучи зміцнити дружні, рівноправні та партнерські зв'язки між собою, засновані на нормах і принципах міжнародного права,
керуючись положеннями статей 3 і 4 Угоди між Україною і Російською Федерацією про принципи формування ВМС України і ВМФ Росії на базі Чорноморського флоту колишнього СРСР від 3 серпня 1992 року,
погодились про таке:
Стаття 1
Президент України і Президент Російської Федерації призначають консенсусом на перехідний період до 1995 року включно Об'єднане командування Чорноморським флотом, яке формується з рівної кількості представників Сторін.
Стаття 2
Склад, завдання та порядок діяльності Об'єднаного командування Чорноморським флотом визначаються Положенням про Об'єднане командування, яке додається до цієї Угоди і є її невід'ємною частиною.
Стаття 3
Місцезнаходженням Об'єднаного командування Чорноморським флотом є місто Севастополь.
Стаття 4
Ця Угода набуває чинності від дати її підписання і діє до закінчення перехідного періоду.
Здійснено в м.Москві 17 червня 1993 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Україну За Російську Федерацію (підпис) (підпис) Леонід Кравчук Борис Єльцин
Додаток
до Угоди між Україною і Російською Федерацією про Об'єднане командування Чорноморським флотом на перехідний період від 17 червня 1993 року
Положення
про Об'єднане командування Чорноморським флотом на перехідний період.
Відповідно до статті 2 Угоди між Україною і Російською Федерацією про Об'єднане командування Чорноморським флотом на перехідний період від 17 червня 1993 року Україна і Російська Федерація прийняли таке Положення.
I. Загальні положення
1. Об'єднане командування Чорноморським флотом підпорядковується безпосередньо Президентові України і Президентові Російської Федерації. Президент України і Президент Російської Федерації для організації управління Чорноморським флотом призначають кожний свого повноважного представника по Чорноморському флоту.
II. Об'єднане командування Чорноморським флотом
2. До складу Об'єднаного командування Чорноморським флотом входять:
командуючий Чорноморським флотом;
два перших заступники командуючого Чорноморським флотом, по одному від кожної Сторони;
начальник штабу Чорноморського флоту;
два заступники начальника штабу Чорноморського флоту, по одному від кожної Сторони;
командуючий ВПС Чорноморського флоту;
заступник командуючого ВПС Чорноморського флоту;
начальник берегових військ Чорноморського флоту;
заступник начальника берегових військ Чорноморського флоту;
начальник тилу Чорноморського флоту;
заступник начальника тилу Чорноморського флоту.
3. Всі посадові особи Об'єднаного командування Чорноморським флотом призначаються одночасно, виходячи з принципу паритетності та рівного представництва, спільними рішеннями Президента України і Президента Російської Федерації на основі консенсусу.
4. Об'єднане командування Чорноморським флотом керується у своїй діяльності угодами, укладеними між Україною і Російською Федерацією по Чорноморському флоту, спільними рішеннями Президента України і Президента Російської Федерації по Чорноморському флоту.
5. На Об'єднане командування Чорноморським флотом покладається:
безпосереднє керівництво і управління Чорноморським флотом і сприяння у формуванні протягом перехідного періоду на базі Чорноморського флоту ВМС України і ВМФ Російської Федерації;

................
Перейти до повного тексту