- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Державною службою експортного контролю України і Міністерством комерції Китайської Народної Республіки про застосування імпортних сертифікатів
Державна служба експортного контролю України і Міністерство комерції Китайської Народної Республіки (далі - Сторони)
з метою сприяння розвитку торгівлі між Україною і Китайською Народною Республікою в сфері високих технологій та високотехнологічної продукції, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю і вимагають застосування імпортних сертифікатів,
погодилися про таке:
Стаття 1
Під дію цієї Угоди підпадають товари і технології (далі - товари), на міжнародні передачі яких поширюється державний експортний контроль відповідно до чинного законодавства держав Сторін, за виключенням товарів військового призначення, і які вимагають застосування імпортних сертифікатів.
Стаття 2
Міністерство комерції Китайської Народної Республіки є компетентним органом, уповноваженим Урядом Китайської Народної Республіки видавати імпортні сертифікати. Офіційне найменування імпортного сертифіката - "Заява імпортера щодо кінцевого користувача та кінцевого використання".
Цей документ містить відомості про імпортера, експортера, кінцевого користувача, ціль кінцевого використання товару, номер контракту, дату підписання контракту, кількість, вартість товарів, що імпортуються, а також зобов'язання, що товари призначені для використання виключно в Китайській Народній Республіці і не будуть реекспортовані до третьої країни.
Заява імпортера щодо кінцевого користувача та кінцевого використання завіряється підписом представника Департаменту науки та технології Міністерства комерції Китайської Народної Республіки, засвідчується спеціальною печаткою і зберігає юридичну силу протягом 6 місяців з дня видачі.
Якщо умови та строк поставки товарів в Китайську Народну Республіку потребують оформлення додаткових державних гарантій чи зобов'язань, такі гарантії чи зобов'язання можуть бути надані Міністерством комерції Китайської Народної Республіки.
Стаття 3
Державна служба експортного контролю України є державним органом, уповноваженим Урядом України видавати імпортні сертифікати. Офіційне найменування імпортного сертифіката - "Міжнародний імпортний сертифікат".
Міжнародний імпортний сертифікат є документом, який підтверджує зобов'язання українського імпортера імпортувати товари в Україну, а якщо товари не будуть до неї імпортовані, то не відправляти їх в інше місце без дозволу Державної служби експортного контролю України.
Документ містить відомості про імпортера, експортера, код, найменування та повний опис товару, його кількість та вартість, валюту платежу.
Міжнародний імпортний сертифікат набуває юридичної сили після підпису Головою Державної служби експортного контролю України або його заступником та при наявності спеціальної печатки і вважається дійсним у разі, коли він переданий компетентним державним органам Китайської Народної Республіки у термін не більше як шість місяців з дати його оформлення Державною службою експортного контролю України.
Якщо умовою поставки товарів в Україну є оформлення уповноваженим державним органом інших державних гарантій чи зобов'язань щодо використання імпортованих товарів у заявлених цілях, такі гарантії чи зобов'язання можуть бути оформлені як додаток до імпортного сертифіката або як окремий документ відповідно до українського чинного законодавства.
Стаття 4
З метою оформлення гарантій щодо кінцевого використання імпортованих в Україну товарів використовується "Сертифікат кінцевого споживача" - документ, яким кінцевий споживач визначає місце та мету кінцевого використання (встановлення) товарів і гарантує, що ці товари не будуть використані в інших цілях, ніж зазначені в сертифікаті, не будуть передані іншому суб'єкту підприємницької діяльності на території України або реекспортовані без дозволу Державної служби експортного контролю України, а також бере на себе інші гарантії (зобов'язання) щодо імпортованих товарів, передбачені умовами контракту або договору чи вимогами держави - експортера товару.
Документ містить відомості про споживача та його адресу, експортера та його адресу, найменування, повний опис, місце встановлення (використання) та ціль кінцевого використання товару, гарантії, що товар не буде використаний в інших цілях, ніж зазначені, і не буде переданий іншому суб'єкту підприємницької діяльності на території України або реекспортований без дозволу Державної служби експортного контролю України, а також інші гарантії і зобов'язання, передбачені умовами контракту або договору.
................Перейти до повного тексту