- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Державним комітетом зв'язку та інформатизації України та Міністерством транспорту і зв'язку Турецької Республіки про співробітництво в галузі поштового зв'язку і телекомунікацій
Дата підписання: 23.11.2000
Дата набуття чинності: 23.11.2000
Державний комітет зв'язку та інформатизації України і Міністерство транспорту і зв'язку Турецької Республіки (далі - "Сторони"),
розуміючи, що розвиток телекомунікацій стає основним фактором економічного і соціального розвитку, а також прискорення торгівлі і технічного оснащення кожної країни,
підтверджуючи необхідність взаємовигідного співробітництва для розвитку сучасних послуг зв'язку, модернізації мереж зв'язку в обох країнах і поширення послуг зв'язку між двома країнами,
керуючись бажанням розвивати і поглиблювати взаємовигідне співробітництво в галузі зв'язку на принципах дружби і взаємної поваги,
бажаючи встановити форми і процедури спільної діяльності в галузі зв'язку,
домовились про наступне:
Загальні питання
Стаття 1
Сторони на основі рівності та взаємовигоди провадитимуть політику надання і розвитку послуг поштового і електричного зв'язку між двома країнами згідно з положеннями цієї Угоди, законами та іншими регламентуючими документами, які діють в кожній країні, і з принципами, нормами та рекомендаціями міжнародних організацій зв'язку, таких як Всесвітній поштовий союз (ВПС) і Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ).
Питання, не врегульовані цією Угодою, а також міжнародними угодами, учасницями яких є обидві Сторони, вирішуються окремою угодою згідно з законодавством кожної країни.
Стаття 2
Сторони будуть сприяти контактам державних та приватних структур, дослідних інститутів, корпорацій, інших відповідних організацій і спеціалістів для обговорення наукових і технічних питань, пов'язаних зі спільною діяльністю в галузі поштового і електричного зв'язку, для вирішення проблем, що виникатимуть під час реалізації цієї Угоди, та для впровадження спільних проектів.
Такі структури можуть укладати меморандуми, які обумовлюватимуть деталі співпраці в рамках цієї Угоди.
Стаття 3
Сторони погодились проводити взаємні консультації з питань регулювання та розвитку поштового та електричного зв'язку в умовах лібералізації ринку послуг.
Стаття 4
Сторони сприятимуть співробітництву на території своїх країн з тими телекомунікаційними підприємствами іншої Сторони, які мають відповідну ліцензію на таку діяльність.
Стаття 5
Сторони сприятимуть транзиту через території своїх країн всіх видів поштових та телекомунікаційних послуг. Порядок транзиту визначається окремими угодами.
Поштовий зв'язок
Стаття 6
1. Сторони безпосередньо обмінюватимуться авіапоштою, наземною поштою та іншими послугами:
a) Поштові відправлення, які включають листи, картки, друковані видання, літературу для сліпих, дрібні пакети, листи з оголошеною вартістю;
b) Прості посилки з оголошеною вартістю;
c) Міжнародна прискорена авіапошта (EMS) та електронна пошта.
2. Сторони у разі необхідності можуть домовитися про надання додаткових послуг шляхом листування.
3. Сторони сприятимуть співробітництву між своїми відповідними Поштовими Адміністраціями щодо укладання окремої двосторонньої угоди по організації міжнародного грошового переказу.
Стаття 7
Сторони своєчасно інформують одна одну про внутрішні правила щодо обмеження умов пересилки і вкладення поштових відправлень.
Стаття 8
Сторони будуть вживати усіх заходів для вдосконалення форм і методів поштового обміну для прискорення перевезень пошти і забезпечення її схоронності.
Стаття 9
Сторони нестимуть відповідальність за втрату, крадіжку чи пошкодження реєстрованих поштових відправлень, листів з оголошеною вартістю і поштових посилок у всіх випадках, крім стихійного лиха.
................Перейти до повного тексту