1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки про технічне і фінансове співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом N 1194-IV від 18.09.2003, ВВР, 2004, N 10, ст.99 ) ( Про припинення дії Угоди див. Угоду від 03.11.2018 )
Дата підписання:
Дата ратифікації:
Дата набрання чинності:
14.11.2002
18.09.2003
17.10.2003
Кабінет Міністрів України (далі - "Українська Сторона") та Уряд Турецької Республіки (далі - "Турецька Сторона" та разом далі - "Сторони"),
бажаючи укріпити дружні стосунки між двома країнами,
прагнучи до зміцнення цих стосунків та розвитку плідного технічного і фінансового співробітництва між двома країнами,
визнаючи, що розвиток такого технічного та фінансового співробітництва сприятиме розбудові двостороннього економічного співробітництва,
домовились про таке:
Стаття 1. Завдання
1.1. Сторони сприятимуть виконанню програм та проектів технічного та фінансового співробітництва в Україні. Зазначені програми та проекти будуть спрямовані на подальше зміцнення співробітництва між українськими та турецькими підприємствами.
1.2. Метою цієї Угоди є встановлення загальних юридичних правил і процедур супроводження та виконання згаданих програм та проектів.
Стаття 2. Дія та застосування положень
Положення цієї Угоди поширюються на:
а) програми та проекти, взаємно узгоджені обома Сторонами або їх уповноваженими органами;
б) діючі проекти та програми і проекти та програми, що знаходились в стані розробки, після набуття цією Угодою чинності за умови письмового погодження обох Сторін або їх уповноважених органів;
в) проекти або програми, які впроваджуються спільно з третіми сторонами за взаємним погодженням обох Сторін або їх уповноважених органів.
Сторони проводять регулярні консультації та щорічно погоджують список програм та проектів, до яких застосовуються положення цієї Статті.
Стаття 3. Напрямки співробітництва
Частина 1. Форми співробітництва
3.1. Співробітництво Сторін в рамках цієї Угоди здійснюватиметься у вигляді технічної допомоги, фінансової допомоги та гуманітарної допомоги.
3.2. Таке співробітництво може здійснюватись на двосторонній основі чи спільно з третіми сторонами.
Частина 2. Технічна допомога
3.3. Технічна допомога Українській Стороні надається Турецькою Стороною у формі передачі ноу-хау, підготовки кадрів, консультування та надання послуг, постачання обладнання і матеріалів, впровадження нових технологій, необхідних для успішного виконання проектів або програм.
Частина 3. Фінансова допомога
3.4. Фінансова допомога Українській Стороні надається Турецькою Стороною у формі грантів для фінансування постачання товарів, обладнання та матеріалів, а також виконання робіт та надання послуг, необхідних для успішного виконання проектів або програм.
Частина 4. Гуманітарна допомога
3.5. Положення цієї Угоди також застосовуватимуться до проектів або програм гуманітарної допомоги, погоджених Сторонами.
Частина 5. Уповноважені органи Сторін
3.6. Уповноваженим органом Турецької Сторони для цілей координації діяльності, передбаченої цією Угодою, є Турецьке Агентство Міжнародного Співробітництва (ТАМС). З цією метою ТАМС має намір заснувати своє представництво в Україні, яке матиме статус постійно діючої групи управління програмами та проектами, які погоджені обома Сторонами.
3.7. Уповноваженим органом Української Сторони для цілей координації діяльності, передбаченої цією Угодою, є Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України.
Стаття 4. Умови впровадження
4.1. Сторонами передбачено, що Турецька Сторона фінансуватиме постачання обладнання та матеріалів для використання українськими реципієнтами, а також виконуватиме для них роботи та надаватиме їм послуги. Такі обладнання та матеріали в разі переміщення на митну територію України або при їх закупівлі в Україні переходитимуть у власність українських реципієнтів, однак за згодою українських реципієнтів можуть тимчасово використовуватися на безоплатній основі експертами, які запрошені реципієнтами для виконання програм і проектів в рамках цієї Угоди, протягом погодженого Сторонами терміну їх виконання.
4.2. З метою реалізації положень цієї Угоди обладнання, матеріали (крім підакцизних товарів), фінансові ресурси, роботи та послуги, які надаватимуться Турецькою Стороною та використовуватимуться українськими реципієнтами в рамках цієї Угоди, звільнятимуться від будь-яких податків, мит, зборів (крім митних зборів, які сплачуватимуться українськими реципієнтами) або інших податкових зобов'язань, які стягуються або можуть бути стягнені на території України.

................
Перейти до повного тексту