1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


Спільна заява з питань економічних відносин між Урядом України і Урядом Італійської Республіки
1. Уряд України і Уряд Італійської Республіки висловлюють намір розвивати ділове і різнобічне економічне співробітництво, якому обидві Сторони надають особливого значення, розглядаючи його як фактор розвитку і політичної стабільності.
У межах такого співробітництва Італія готова зробити конкретний внесок у проведення економічних реформ Україною, у перехід її до ринкових відносин і більшої інтеграції у світову економіку.
2. Обидві Сторони із задоволенням відзначають перспективи вступу найближчим часом України до Міжнародного валютного фонду і до Міжнародного банку. Вони впевнені, що це буде сприяти початку реалізації програми підтримки економічних реформ, що відбуваються, з боку цих організацій.
3. Сторони висловили задоволення угодами, досягнутими на зустрічі Великої сімки і в рамках Паризького клубу з проблеми заборгованості колишнього СРСР.
Обидва Уряди, з метою нормального та плідного розвитку двосторонніх фінансових відносин, визнають важливість прийняття необхідних заходів, що входять до їх компетенції, по забезпеченню встановленого порядку виконання взаємних фінансових зобов'язань, в тому числі і у випадках, коли вони не забезпечені урядовими гарантіями.
Обидві Сторони вивчать можливість створення робочої групи з розглядання спірних питань, що виникатимуть.
4. Економічне співробітництво між Україною і Італією стане складовою частиною діяльності по сприянню реформам в Україні, узгодженим на міжнародному рівні в рамках групи семи найбільш розвинутих промислових країн. Ця діяльність буде спрямована на надання підтримки економічним реформам, узгодженим з Міжнародним валютним фондом.
5. Кожна із Сторін надає особливого значення розвитку економічного співробітництва у спільних інтересах. З цією метою Сторони сприятимуть усім формам співробітництва між відповідними підприємствами і організаціями і докладуть усіх зусиль у нормативному плані, щоб створити найбільш сприятливі правові та економічні умови для зміцнення і розвитку таких контактів відповідно до принципів ринкової економіки.
Сторони погодились, що двостороннє економічне співробітництво має охоплювати такі пріоритетні галузі:
- виробництво, переробка, зберігання і розподіл сільськогосподарської продукції;
- легка промисловість;
- чорна металургія;
- енергетика;
- транспорт і телекомунікації;
- охорона здоров'я;
- конверсія воєнної промисловості;
- науково-технічне співробітництво;
- захист навколишнього середовища.
6. Уряд Італії внесе на затвердження своїх компетентних органів питання про надання Україні на 1992 рік кредиту на суму 250 мільярдів італійських лір для реалізації проектів у галузях, перелічених у попередньому параграфі, які підлягають узгодженню в рамках діяльності спільної робочої групи.

................
Перейти до повного тексту