- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про торговельно-економічне співробітництво на 1994 рік
Уряд України і Уряд Республіки Молдова, що надалі іменуються Сторонами, з метою подальшого зміцнення і розвитку торговельно-економічних відносин між обома державами, прагнучи до динамічного розвитку і більш тісного економічного співробітництва між ними, надаючи особливе значення зміцненню виробничих і технологічних взаємозв'язків між підприємствами та організаціями, беручи до уваги процеси лібералізації торговельно-економічних зв'язків, керуючись принципами рівноправності, взаємної вигоди і загальноприйнятими нормами міжнародного права, домовились про таке:
Стаття 1
Сторони будуть вживати всі необхідні заходи щодо забезпечення розвитку і розширення торговельно-економічних відносин на довгостроковій основі та зміцнювати економічне співробітництво, в межах реальних можливостей і відповідно до чинного законодавства кожної із Сторін.
Стаття 2
Торговельно-економічне співробітництво між двома Сторонами грунтується на принципах рівності, взаємної вигоди і здійснюється шляхом укладання договорів між державними органами управління і, безпосередньо, між господарюючими суб'єктами, незалежно від форм власності і організаційної підпорядкованості, з дотриманням діючих в обох державах законодавств. Відповідальність за виконання прийнятих зобов'язань несуть господарюючі суб'єкти, які уклали договори. Кожна із Сторін утримується від дій, направлених на обмеження економічних інтересів одна одної.
Стаття 3
Сторони визначають порядок і обсяги (квоти) взаємних поставок найважливіших видів продукції, згідно з додатками N 1 і N 2 і доручають відповідним міністерствам і відомствам забезпечити державне регулювання вказаних поставок у відповідності з порядком, діючим у кожній державі. Сторони будуть сприяти укладанню договорів між господарюючими суб'єктами обох держав на поставки продукції, внесеної до додатків N 1 і N 2. Номенклатура і обсяги поставок продукції, вказаної в додатках, можуть коректуватися за взаємною згодою Сторін.
Стаття 4
Сторони домовились, що взаємні платежі і розрахунки між господарюючими суб'єктами по поставках продукції будуть регулюватися окремою угодою Сторін.
Стаття 5
Сторони домовились забезпечити безперешкодний транзит через їх територію товарів, які походять з території другої Сторони або третіх країн, призначених для території другої Сторони, або будь-якої третьої країни і будуть надавати експортерам або перевізникам всі наявні або необхідні для транзиту засоби і послуги, відповідно до чинного законодавства Сторін.
Стаття 6
Сторони не будуть допускати реекспорту продукції, у відношенні експорту якої друга Сторона, звідки походить ця продукція, вживає заходи нетарифного регулювання. Реекспорт такої продукції в треті країни може здійснюватися тільки з письмової згоди і на умовах, які визначаються уповноваженими органами держави, яка є країною походження даної продукції.
Стаття 7
Сторони будуть сприяти збереженню господарчих, коопераційних та технологічних зв'язків між господарюючими суб'єктами. Надаючи важливе значення забезпеченню стійкої роботи технологічно взаємозв'язаних виробництв, Сторони у разі необхідності, доручать зацікавленим міністерствам і відомствам обох держав підписати відповідні договори (протоколи).
Стаття 8
Сторони будуть сприяти створенню спільних підприємств, у тому числі і з участю третіх країн, на їх та за межами їх територій. Сторони будуть заохочувати та надавати гарантії захисту взаємних інвестицій.
Стаття 9
Сторони домовились про надання щоквартальної інформації про взаємні поставки найважливіших видів продукції, передбаченої додатками N 1 і N 2 до цієї угоди, а також обмінюватися інформацією про нормативні документи, які приймаються з питань зовнішньоекономічної діяльності та пов'язані з співробітництвом двох держав.
Стаття 10
Сторони домовились, що поставки спецтехніки, майна та іншої продукції для спеціальних потреб, будуть здійснюватись за окремою угодою (протоколом) між уповноваженими на те органами.
Стаття 11
Сторони домовились передбачати умови поставки відходів, які містять дорогоцінні метали, з Республіки Молдова на переробку підприємствами України та порядок взаєморозрахунків окремою угодою.
Стаття 12
У разі виникнення суперечностей щодо тлумачення або використання окремих статей і положень цієї Угоди. Сторони будуть вирішувати їх шляхом консультацій та переговорів.
Стаття 13
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть бути внесені зміни або доповнення.
Стаття 14
Ця Угода набуває чинності з дня її підписання.
Здійснено у м.Києві 13.12.1993 р. в трьох екземплярах кожний українською, румунською і російською мовами, при цьому всі тексти аутентичні. У разі виникнення суперечностей щодо тлумачення статей цієї Угоди переважну силу має текст російською мовою.
За Уряд За Уряд України
Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
Приложение 1
П Е Р Е Ч Е Н Ь
важнейших видов сырья, материалов и товаров народного потребления, предлагаемых для поставки из Украины в Республику Молдова в 1994 году
—————————————————————————————————————————————————————————————————
Наименование продукции | Единица | Количество
| измерения |
————————————————————————————————+———————————————+————————————————
1 | 2 | 3
—————————————————————————————————————————————————————————————————
Уголь млн.т. 2,5 1)
Прокат черных металлов готовый тыс.т. 119
Чугун тыс.т. 10
Трубы стальные тыс.т. 15,2
Трубы полиамидные полиэтиленовые тыс.т. 0,3
Трубы асбоцементные у.км. 120
Трубы чугунные напорные тыс.т. 0,7
Ферросплавы тыс.т. 17,3
Проволока стальная тыс.т. 36,2
Электроды сварочные тыс.т. 0,4
Канаты стальные тыс.т. 1
Сетка стальная тыс.кв. 670
Гвозди проволочные тыс.т 2
Болты с гайками тыс.т 1
Путевой крепеж тыс.т 0,1
Гайки свободные тыс.т 0,17
Шплинты т 4
Шурупы, винты, дюбеля тыс.т 0,3
Заклепки тыс.т 0,04
Шайбы пружинные млн.шт 150
Серебрянка т 5
Алюминий вторичный тыс.т 1,5 2)
Прокат медный тыс.т 0,34 2)
Прокат медно-никелевый тыс.т 0,2 2)
Прокат латунный тыс.т 0,7 2)
Прокат алюминиевый тыс.т 0,3 2)
Бронза вторичная тыс.т 0,5
Латунь тыс.т 0,07
Концентрат циркониевый тыс.т 0,47
Полиэтилен в/д тыс.т 0,5
Пенополиуретан тыс.т 0,2
Полистирол УПМ тыс.т 0,130
Полистирол ПСС тыс.т 0,090
Пенополистирол тыс.т 0,045
Пластик АБС тыс.т 0,045
Смола ПВХ тыс.т 0,45
Нити искусственные текстильные тонн 600
Нити синтетические текстильные тонн 100
Волокна искусственные тонн 50 3)
Волокна синтетические тонн 200
Нити технические синтетические тонн 50
Сода каустическая 100% тыс.т 2,5
Сода кальцинированная 100% тыс.т 4,8
Аммиачная селитра тыс.т 40
Карбамид марки "А" тыс.т 10
Аммиак синтетический тыс.т 1,7
Кислота серная тыс.т 3,4
Сера молотая тыс.т 0,3
Сера комовая тыс.т 1
Трикальцийфосфат тыс.т 50
Селитра натриевая тыс.т 0,12
Лента конвейерная тыс.м 6
Ремни клиновые тыс.шт 70
Рукава напорные 6-13 мм тыс.м 95
Рукава напорные 16 мм тыс.м 20
Шины с/х тыс.шт 1,6
Шины для грузовых автомобилей тыс.шт 10,2
Шины для легковых автомобилей тыс.шт 15
Аммиачная вода т 200
Эмали масляные т 347
Нитропродукция т 553
Лаки масляные т 17
Эмали ПХВ т 35
Красители синтетические т 170
Краски строительные т 293
Пигмент железоокисный красный т 30
Алюминий сернокислый т 1500
Кислота уксусная синтетическая т 196
Формалин т 5000
Лента ПХЛ т 17
Полизоцианат т 150
................Перейти до повного тексту