1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Барабаша Олександра Леонідовича щодо офіційного тлумачення положень статті 47 Закону України "Про вибори народних депутатів України"
м. Київ, 17 червня 1997 року
N 24-з
Справа N 018/332-97
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Розенка Віталія Івановича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Яценка Станіслава Сергійовича
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Барабаша Олександра Леонідовича.
Заслухавши на засіданні висновок судді-доповідача Вознюка Володимира Денисовича за результатами попереднього вивчення звернення та розглянувши матеріали цього звернення, Конституційний Суд України
установив:
1. У конституційному зверненні Барабаш О.Л. порушує питання про необхідність офіційного тлумачення положень статті 47 Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо можливості оскарження до Верховного Суду України рішення Центральної виборчої комісії про відмову у задоволенні звернення про визнання виборів недійсними, а також, чи означає зміст частин другої та третьої статті 47 цього ж Закону встановлення строків перегляду рішень Центральної виборчої комісії у зв'язку з нововиявленими обставинами та чи має право Центральна виборча комісія відмовити у повторному розгляді звернення у зв'язку з нововиявленими обставинами.
2. Необхідність офіційного тлумачення зазначених положень правових норм Барабаш О.Л. обгрунтовує тим, що Центральна виборча комісія відмовила йому у розгляді звернень про визнання виборів недійсними, а Верховний Суд України відмовив у прийнятті до розгляду його скарг на це рішення Центрвиборчкому.
3. Ухвалою Колегії суддів Конституційного Суду України у справах за конституційними зверненнями у відкритті провадження у справі відмовлено.
4. Із матеріалів конституційного звернення вбачається, що Барабаш О.Л. у травні 1994 року звернувся до Верховного Суду України із скаргою на рішення Центральної виборчої комісії по виборах народних депутатів України від 21 квітня 1994 року, яким йому відмовлено у визнанні повторного голосування по П'ятихатському виборчому округу N 104 недійсним.
Ухвалою Верховного Суду України від 16 травня 1994 року у прийнятті скарги Барабашу О.Л. відмовлено, оскільки вона не підлягала розгляду в судах загальної юрисдикції.
Своє рішення Верховний Суд України мотивував тим, що згідно із статтею 47 Закону України "Про вибори народних депутатів України", статтями 243-16 та 243-17 Цивільного процесуального кодексу України до Верховного Суду України можуть бути оскаржені рішення і дії Центральної виборчої комісії тільки про визнання виборів недійсними.
5. У квітні і травні 1996 року Барабаш О.Л. двічі звертався до Центрвиборчкому із заявою про перегляд їхнього рішення від 21 квітня 1994 року та про визнання недійсним повторного голосування по виборах народного депутата України по П'ятихатському виборчому округу N 104, що відбулось 10 квітня 1994 року.
Центрвиборчком відмовив Барабашу О.Л. у внесенні на розгляд Центрвиборчкому його звернення за відсутністю підстав.
6. У червні 1996 року Барабаш О.Л. звернувся до Верховного Суду України із скаргою на відмову Центрвиборчкому в перегляді свого рішення і просив скасувати рішення Центрвиборчкому з цього питання.

................
Перейти до повного тексту