1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Хілька Андрія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 6 Виборчого кодексу України, частини другої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України
м. К и ї в
7 жовтня 2020 року
№ 223-3(ІІ)/2020
Справа № 3-189/2020(456/20)
Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Касмініна Олександра Володимировича - головуючого,
Городовенка Віктора Валентиновича - доповідача,
Первомайського Олега Олексійовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Хілька Андрія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 6 Виборчого кодексу України, частини другої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши суддю-доповідача Городовенка В.В. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Хілько A.A. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України (конституційність) положення частини другої статті 6 Виборчого кодексу України (далі - ВК України), частини другої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до положень частини другої статті 6 ВК України основні виборчі права громадян України включають: право вільно обирати (право голосу на виборах); право бути обраним.
Згідно з положеннями частини другої статті 273 КАС України виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.
Автор клопотання вважає, що положення частини другої статті 6 ВК України не забезпечують реалізацію ним "права обирати без чинників дискримінації..., проявів неповаги до... честі та гідності як виборця", а отже, не відповідають статті 21 Конституції України.
Хілько А.А. переконаний, що положення частини другої статті 273 КАС України суперечать статті 22 Конституції України, оскільки не передбачають можливості захисту прав і законних інтересів "виборця-громадянина" у разі, якщо його конституційні права були порушені у виборчому процесі "через дискримінацію, шляхом посягання на його честь та гідність як громадянина".
Суб'єкт права на конституційну скаргу наголошує, що "таким чином конституційні права громадянина-виборця визначені статтями 21, 22 Конституції України не можуть бути реалізовані громадянами під час виборчого процесу в Україні", у зв'язку із чим порушується "виборче право вільного волевиявлення визначене статтею 71 Конституції України".
Обґрунтовуючи свої твердження, автор клопотання цитує положення Конституції України, ВК України, КАС України, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 року, посилається на судові рішення у своїй справі, а саме рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2020 року, постанову Верховного Суду у складі колегії суддів

................
Перейти до повного тексту