- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Ухвала
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Семененка Сергія Віталійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини другої статті 65 Сімейного кодексу України
м. Київ 9 квітня 2020 року № 80-1(ІІ)/2020 |
Справа № 3-67/2020(129/20) |
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Мойсика Володимира Романовича - головуючого, доповідача,
Первомайського Олега Олексійовича,
Юровської Галини Валентинівни,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Семененка Сергія Віталійовича щодо відповідності
Конституції України (конституційності) положень частини другої статті
65 Сімейного кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
Положеннями частини другої статті
65 Кодексу передбачено, що "при укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового".
Із матеріалів справи вбачається, що Семененко С.В. та Коваленко О.В. з 24 квітня 1999 року по 17 листопада 2015 року перебували у зареєстрованому шлюбі. У березні 2016 року Коваленко О.В. звернулася до суду з позовом до Семененка С.В. про поділ спільного майна подружжя. Вважаючи, що у вказаному позові Коваленко О.В. не повністю вказала майно подружжя, яке підлягає розподілу, у квітні 2016 року Семененко С.В. звернувся до суду із зустрічним позовом до Коваленко О.В. про подш майна подружжя. Соснівський районний суд міста Черкаси рішенням від 5 лютого 2019 року позов Коваленко О.В. та зустрічний позов Семененка С.В. задовольнив частково.
Апеляційний суд Черкаської області постановою від 15 травня 2019 року апеляційні скарги Коваленко О.В та Семененка С.В. задовольнив частково, рішення суду першої інстанції скасував, позов Коваленко О.В. задовольнив частково, в задоволенні позову Семененка С.В. про визнання правочинів удаваними, поділ майна подружжя відмовив.
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду постановою від 11 грудня 2019 року касаційну скаргу Семененка С.В. залишив без задоволення, а постанову Апеляційного суду Черкаської області від 15 травня 2019 року - без змін.
Автор клопотання вважає, що передбачене оспорюваними положеннями
Кодексу припущення стосовно згоди другого з подружжя на укладення одним із подружжя договорів, предметом яких є об'єкти їх спільної сумісної власності, "нівелює право власності і вільне волевиявлення співвласника майна - другого із подружжя".
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
Відповідно до статті
77 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга вважається прийнятною, якщо з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, у якому застосовано закон України (його окремі положення), сплинуло не більше трьох місяців (пункт 2 частини першої); як виняток, конституційна скарга може бути прийнята поза межами вимог, установлених пунктом 2 частини першої цієї статті, якщо Конституційний Суд України визнає її розгляд необхідним із мотивів суспільного інтересу (частина друга); якщо суб'єкт права на конституційну скаргу пропустив строк подання конституційної скарги у зв'язку з тим, що не мав повного тексту судового рішення, він має право висловити у конституційній скарзі клопотання про поновлення пропущеного строку (частина третя).
................Перейти до повного тексту