- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Ухвала
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шевченко Оксани Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України
м. К и ї в 26 березня 2020 року № 73-1(І)/2020 |
Справа № 3-59/2020(109/20) |
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Колісника Віктора Павловича - головуючого,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Філюка Петра Тодосьовича - доповідача,
Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Шевченко O.A. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності
Конституції України (конституційності) частини першої статті
49-2 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс), відповідно до якої про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" наказом від 20 червня 2017 року передбачило скорочення з 21 серпня 2017 року займаної Шевченко O.A. посади директора філії цього товариства в місті Бориспіль. Автора клопотання 20 червня 2017 року було попереджено про скорочення зазначеної посади, а 27 грудня 2017 року його звільнено з посади в зв'язку зі скороченням штату працівників.
Не погоджуючись зі звільненням, суб'єкт права на конституційну скаргу звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області, який рішенням від 17 липня 2018 року відмовив у скасуванні наказу про його звільнення та задоволенні інших позовних вимог.
Київський апеляційний суд постановою від 4 грудня 2018 року апеляційну скаргу автора клопотання залишив без задоволення, рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 17 липня 2018 року - без змін. Верховний Суд постановою від 13 грудня 2019 року касаційну скаргу Шевченко O.A. залишив без задоволення, рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін.
Автор клопотання вважає, що "суди усіх інстанцій формально трактували норму права передбачену ст.
49-2 КЗпП України, дозволивши її довільне та безтермінове застосування", а також стверджує про невідповідність частині другій статті 3, частинам першій, другій статті
8 Конституції України частини першої статті
49-2 Кодексу.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
Відповідно до
Закону України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститись обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих
Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).
................Перейти до повного тексту