1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Яцімірської Мирослави Йосифівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 5 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію"
м. К и ї в
26 березня 2020 року
№ 72-3(І)/2020
Справа № 3-53/2020(98/20)
Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Литвинова Олександра Миколайовича - головуючого, доповідача,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Кривенка Віктора Васильовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Яцімірської Мирослави Йосифівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 5 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VІІІ (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 40-41, ст. 379).
Заслухавши суддю-доповідача Литвинова О.М. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. До Конституційного Суду України звернулась Яцімірська М.Й. з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України (конституційність) окреме положення пункту 5 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII (далі - Закон), яким визнано таким, що втратив чинність, Закон України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 року № 565-XII зі змінами.
Суб'єкт права на конституційну скаргу стверджує, що оспорюване положення Закону, застосоване в остаточному судовому рішенні у його справі - постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2019 року, - суперечить частинам першій, другій статті 8, частинам другій, третій статті 22, частині першій статті 46, частині першій статті 64 Конституції У країни.
Автор клопотання зазначає, що "попри визначений принцип дії верховенства права в Україні, пункт 5 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIIІ, повністю суперечить йому так, як він цілком порушує пряму дію норм Конституції України, а саме дію норм статті 22 (її частини другої та третьої) та статті 46 (її частини першої) Основного Закону України"; "з прийняттям Закону № 580-VІІІ, відбулося звуження змісту та обсягу, точніше скасування, існуючого конституційного права на соціальний захист працівників міліції, звільнених зі служби за віком, хворобою або вислугою років, шляхом позбавлення їх права на 50 - відсоткову знижку плати за користування житлом та комунальними послугами, за паливо в межах норм, встановлених законодавством, яке їм було гарантовано частиною першою статті 46 Конституції України, що відповідно до частин другої та третьої статті 22 Основного Закону України є неприпустимим".

................
Перейти до повного тексту