1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Великохацької Віри Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзацу шостого підпункту "6" пункту 16 Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 року № 1401-VІІІ
м. К и ї в
25 березня 2020 року
№ 69-1(II)/2020
Справа № 3-54/2020(102/20)
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Мойсика Володимира Романовича - головуючого, доповідача,
Первомайського Олега Олексійовича,
Юровської Галини Валентинівни,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Великохацької Віри Вікторівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзацу шостого підпункту "6" пункту 16 Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 року № 1401-VIII (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 28, ст. 532).
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. До Конституційного Суду України звернулася Великохацька В.В. із клопотанням визнати такими, що не відповідають статті 126 Конституції України (є неконституційними), положення абзацу шостого підпункту "6" пункту 16 (за конституційною скаргою - підпункту 4 пункту 16) Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 року № 1401-VIII (далі - Закон).
Положеннями абзацу шостого підпункту "6" пункту 16 Закону передбачено:
"4) відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п'ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", має бути оцінена в порядку, визначеному законом. Виявлення за результатами такого оцінювання невідповідності судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики або доброчесності чи відмова судді від такого оцінювання є підставою для звільнення судді з посади. Порядок та вичерпні підстави оскарження рішення про звільнення судді за результатами оцінювання встановлюються законом".
Із матеріалів справи вбачається, що Президент України Указом "Про призначення суддів" від 23 січня 2012 року № 29/2012 призначив Великохацьку В.В. на посаду судді Оболонського районного суду міста Києва строком на п'ять років.
Вища рада правосуддя 27 вересня 2018 року прийняла рішення про звільнення Великохацької В.В. з посади судді Оболонського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, за яким "відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п'ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", має бути оцінена в порядку,
визначеному законом. Виявлення за результатами такого оцінювання невідповідності судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики або доброчесності чи відмова судді від такого оцінювання є підставою для звільнення судді з посади. Порядок та вичерпні підстави оскарження рішення про звільнення судді за результатами оцінювання встановлюються законом".
У липні 2019 року Великохацька В.В. оскаржила вказане рішення в судовому порядку.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду рішенням від 6 червня 2019 року у задоволенні позову відмовив.

................
Перейти до повного тексту