1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ДРУГОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Позднякова Сергія Вікторовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року № 2343-ХІІ у редакції до внесення змін Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VІ та Кодексу України з процедур банкрутства
м. К и ї в
27 лютого 2020 року
№ 43-2(I)/2020
Справа № 3-28/2020(46/20)
Друга колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Саса Сергія Володимировича - головуючого, доповідача,
Кривенка Віктора Васильовича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
розглянула на засіданні питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Позднякова Сергія Вікторовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року № 2343-ХІІ (Відомості Верховної Ради України, 1992 p., № 31, ст. 440) у редакції до внесення змін Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI та Кодексу України з процедур банкрутства.
Заслухавши суддю-доповідача Caca С.В. та дослідивши матеріали справи, Друга колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Поздняков С.В. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають частині другій статті 8, статті 21, частинам другій, третій статті 22, частині четвертій статті 41, статті 64 Конституції України, положення статті 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року № 2343-ХІІ у редакції до внесення змін Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI (далі - Закон), які передбачають порядок визнання мирової угоди недійсною, її розірвання та наслідки невиконання мирової угоди, а також Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс).
Зі змісту конституційної скарги та долучених до неї матеріалів вбачається таке. Господарський суд Одеської області ухвалою від 5 квітня 2016 року затвердив мирову угоду, укладену між комітетом кредиторів Кредитної спілки "Перше Кредитне Товариство" (далі - Кредитна спілка), щодо якої здійснювалось провадження про банкрутство, та боржником, припинив дію мораторію на задоволення вимог кредиторів та провадження у справі про банкрутство. У зв'язку з невиконанням боржником своїх зобов'язань за мировою угодою Поздняков С.В., який є одним із кредиторів Кредитної спілки, у квітні 2019 року звернувся до виконавчої служби із заявою про прийняття до виконання зазначеної ухвали Господарського суду Одеської області та відкриття виконавчого провадження. Однак отримав повідомлення про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання.
Поздняков C.B. звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця. Господарський суд Одеської області ухвалою від 14 травня 2019 року відмовив Позднякову C.B. у задоволенні його скарги. Південно-західний апеляційний господарський суд постановою від 30 липня 2019 року скасував зазначену ухвалу з процесуальних підстав, але у задоволенні скарги Позднякова C.B. відмовив. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду постановою від 15 січня 2020 року залишив без змін постанову суду апеляційної інстанції в частині відмови у задоволенні скарги Позднякова C.B. на дії державного виконавця, мотивуючи свою позицію тим, що чинним законодавством України не передбачено примусового виконання ухвали про затвердження мирової угоди у справі про банкрутство.
Суб'єкт права на конституційну скаргу стверджує, що внаслідок застосування оспорюваних положень Закону було порушено його право власності. На думку Позднякова C.B., законодавча неврегульованість у Кодексі процедури виконання умов мирової угоди у справі про банкрутство призводить до порушення конституційного права громадян на власність, гарантованого частиною четвертою статті 41 Конституції України.

................
Перейти до повного тексту