1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шраменко Наталії Олександрівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 388 Цивільного процесуального кодексу України, статей 64, 65 Житлового кодексу Української PCP
м. К и ї в
17 лютого 2020 року
№ 31-1(ІІ)/2020
Справа № 3-12/2020(18/20)
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Мойсика Володимира Романовича - головуючого, доповідача,
Касмініна Олександра Володимировича,
Юровської Галини Валентинівни,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шраменко Наталії Олександрівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 388 Цивільного процесуального кодексу України, статей 64, 65 Житлового кодексу Української PCP.
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. До Конституційного Суду України звернулася Шраменко Н.О. із клопотанням визнати таким, що не відповідає пункту 8 частини другої статті 129 Конституції України (є неконституційним), положення статті 388 Цивільного процесуального кодексу України (далі - Кодекс) та такими, що не відповідають частині першій статті 33, частині першій статті 47 Конституції України (є неконституційними), положення статей 64, 65 Житлового кодексу Української PCP (далі - Житловий кодекс).
Згідно з положенням статті 388 Кодексу судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Положеннями статті 64 Житлового кодексу встановлено: "Члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.
До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач та члени його сім'ї".
Відповідно до положень статті 65 Житлового кодексу: "Наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.
Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням
Із матеріалів справи вбачається, що Шраменко Н.О. звернулася до Солом'янського районного суду міста Києва з позовом про визнання (замість чоловіка, який помер 9 жовтня 2013 року) права користування жилим приміщенням (як наймач за раніше укладеним договором найму жилого приміщення).
Зазначений суд рішенням від 15 листопада 2016 року позов Шраменко Н.О. задовольнив, але Апеляційний суд міста Києва рішенням від 17 січня 2017 року вказане рішення скасував та ухвалив нове, у якому відмовив Шраменко Н.О. у визнанні права користування жилим приміщенням.

................
Перейти до повного тексту