1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Цалка Володимира Йосиповича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень пункту 20-2 розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України
м. К и ї в
15 січня 2020 року
№ 6-1(І)/2020
Справа № 3-320/2019(7756/19)
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Колісника Віктора Павловича - головуючого,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Філюка Петра Тодосьовича - доповідача,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Цалка Володимира Йосиповича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень пункту 20-2 розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Цалко В.Й. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень (за конституційною скаргою -підпункту 4 абзацу другого) пункту 20-2 розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України (далі - Кодекс), якими встановлено, що з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду" у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснюється Національним антикорупційним бюро України або досудове розслідування яких здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у разі якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду", такі кримінальні провадження передаються до Вищого антикорупційного суду для розгляду в установленому Кодексом порядку.
Відповідно до змісту конституційної скарги та долучених до неї матеріалів Цалко В.Й. є одним із обвинувачених у кримінальному провадженні, яке перебувало на судовому розгляді в Дарницькому районному суді міста Києва.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України звернувся до Верховного Суду із клопотанням про направлення матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням, зокрема, Цалка В.Й. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 191, частиною другою статті 210, частиною першою статті 366 Кримінального кодексу України, з Дарницького районного суду міста Києва до Вищого антикорупційного суду.
Верховний Суд ухвалою від 6 листопада 2019 року задовольнив це клопотання і направив матеріали кримінального провадження до Вищого антикорупційного суду.
Обґрунтовуючи свої твердження щодо невідповідності оспорюваних положень Кодексу пункту 9 частини другої статті 129, статті 129-1 Конституції України, Цалко В.Й. посилається на окремі положення Конституції України, Кодексу, а також судові рішення у власній справі.
Також автор клопотання просить Конституційний Суд України на підставі Закону України "Про Конституційний Суд України" видати забезпечувальний наказ про зупинення дії рішення Верховного Суду у його справі.

................
Перейти до повного тексту