- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Ухвала
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Чванова Сергія Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 307, статті 309, частини четвертої статті 424, частини другої статті 428 Кримінального процесуального кодексу України
м. К и ї в 7 листопада 2019 року № 287-1(ІІ)/2019 |
Справа № 3-269/2019(6289/19) |
Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Мойсика Володимира Романовича - головуючого, доповідача,
Лемака Василя Васильовича,
Юровської Г алини Валентинівни,
Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
З матеріалів справи випливає, що 29 грудня 2016 року до Широківського відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (далі - Широківське відділення поліції) надійшла заява від Чванова С.М. про те, що в процесі розгляду кримінальної справи Широківським районним судом Дніпропетровської області свідок змінив свої свідчення, на думку Чванова С.М., на завідомо неправдиві, що створило загрозу у притягненні його до кримінальної відповідальності.
Чванов С.М. 20 лютого 2019 року звернувся до слідчого Широківського відділення поліції із заявою про визнання його потерпілим та отримав 28 лютого 2019 року постанову слідчого Широківського відділення поліції про відмову в задоволенні клопотання.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, автор клопотання звернувся до Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, який ухвалою від 19 квітня 2019 року відмовив у задоволенні скарги Чванова С.М. на бездіяльність слідчого Широківського відділення поліції та на постанову від 28 лютого 2019 року вказаного слідчого про відмову у визнанні Чванова С.М. потерпілим у кримінальному провадженні.
Дніпровський апеляційний суд ухвалою від 13 травня 2019 року повернув апеляційну скаргу Чванова С.М. на названу ухвалу у зв'язку із поданням зазначеної апеляційної скарги після закінчення строку апеляційного оскарження.
Чванов С.М. повторно звернувся до апеляційного суду з апеляційною скаргою та клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження.
Дніпровський апеляційний суд ухвалою від 13 червня 2019 року відмовив у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Чванова С.М. на ухвалу Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 19 квітня 2019 року, оскільки апеляційну скаргу подано на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду відмовив у відкритті касаційного провадження.
Автор клопотання стверджує, що обмеження права особи на апеляційне та касаційне оскарження рішень слідчого про відмову у визнанні потерпілим є обмеженням права на доступ до правосуддя.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
2.1. Відповідно до частини третьої статті
307 Кодексу ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, скарги на відмову слідчого, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, визначених пунктом 9-1 частини першої статті
284 Кодексу, про скасування повідомлення про підозру та відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру.
Статтею
309 Кодексу визначено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та встановлено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Згідно з частиною четвертою статті
424 Кодексу ухвала слідчого судді після її перегляду в апеляційному порядку, а також ухвала суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу оскарженню в касаційному порядку не підлягають.
................Перейти до повного тексту