1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ДРУГОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ДІЄСА" щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 698 Цивільного кодексу України
м. К и ї в
15 жовтня 2019 року
№ 271-3(ІІ)/2019
Справа № 3-263/2019(5984/19)
Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Касмініна Олександра Володимировича - головуючого, доповідача,
Городовенка Віктора Валентиновича,
Первомайського Олега Олексійовича,
розглянула на засіданні питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ДІЄСА" щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 698 Цивільного кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Касмініна О.В. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "ДІЄСА" в особі генерального директора Вітинської Віри Володимирівни (далі - Товариство) звернулося до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини першої статті 698 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс), а саме: "про придбання покупцем товару, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю".
В обґрунтування конституційної скарги автор клопотання посилається на те, що "законодавець положеннями ч. 1 ст. 698 Цивільного кодексу України не надав чіткого правового визначення товару особистого, домашнього або іншого використання чим створив підґрунтя для зловживання суб'єктами господарювання - покупцями своїми правами, що завдає значної шкоди як суб'єкту господарювання - продавцю так і інтересам держави".
Суб'єкт права на конституційну скаргу вважає, що "вказана невизначеність спричиняє шкоду інтересам фізичної особи та фізичній особі - підприємцю (який поєднує два правові статуси) щодо розмежування їх правового статусу при набутті у власність майна".
На підтвердження своєї думки Товариство посилається на окремі положення Конституції України, Кодексу, Господарського кодексу України, Закону України "Про захист прав споживачів", інших нормативно-правових актів, а також на судові рішення у його справі.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Третя колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
Згідно з Законом України "Про Конституційний Суд України" конституційною скаргою є подане до Конституційного Суду України письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб'єкта права на конституційну скаргу (частина перша статті 55); у конституційній скарзі має міститися обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).

................
Перейти до повного тексту