1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Пархоменка Єгора Сергійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення
м. К и ї в
12 червня 2019 року
№ 163-3(I)72019
Справа № 3-145/2019(3243/19)
Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Литвинова Олександра Миколайовича - головуючого, доповідача,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Кривенка Віктора Васильовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Пархоменка Єгора Сергійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши суддю-доповідача Литвинова О.М. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Пархоменко Є.С. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність положенням статей 55, 129 Конституції України (конституційність) положення статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс), якими врегульовано питання набрання постановою судді у справі про адміністративне правопорушення законної сили та перегляду постанови.
Як вважає суб'єкт права на конституційну скаргу, оспорювані положення Кодексу, застосовані в остаточному судовому рішенні у його справі - постанові Київського апеляційного суду від 20 грудня 2018 року, "обмежують права людини на чесне та справедливе судочинство, на можливість оскарження рішення в усіх інстанціях". На думку автора клопотання, "зацікавлена особа повинна мати право на оскарження будь-яких рішень апеляційної інстанції у касаційному порядку".
Обґрунтовуючи свою позицію, Пархоменко Є.С. посилається на окремі положення Конституції України та законів України, низку рішень Конституційного Суду України, Європейського суду з прав людини, постанову Верховного Суду України від 15 квітня 2008 року у справі щодо іншої особи, а також на судові рішення у його справі.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
Згідно з пунктом 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститися обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону.

................
Перейти до повного тексту